Güneşlenmenin zararları

Dr. Ata Nejat Ertek , "Göz çevresinde zengin bir damarsal ağ yapısı vardır. Zamanla derinin ince ve hassas olması nedeniyle de alt kapakta ödem ve torbalanma meydana gelmesi kaçınılmaz bir sonuçtur" dedi.

haberturk
0

Dengesiz tek yönlü beslenme , uykusuzluk , stres , alerjik hastalıklar ve fazla  Güneşlenmenin  cilt morluklarını artıran faktörler arasında olduğunu ifade eden Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek , "Göz çevresinde zengin bir damarsal ağ yapısı vardır. Zamanla derinin ince ve hassas olması nedeniyle de alt kapakta ödem ve torbalanma meydana gelmesi kaçınılmaz bir sonuçtur" dedi.

DERMATOLOJİ UZMANINA BAŞVURULMALI

Daha yaşlı ve yorgun görünmemize genetik faktörler , göz altı yağ yastıkçıları , hormonal ve metabolik düzensizlikler ve alerjik faktörlerin sebep olduğunu söyleyen Dr.Ata Nejat Ertek , "Aşırı tuz tüketiminden kaçınmak ve yeterli su tüketmek bu noktada oldukça önemlidir. Ayrıca bu sorunun olası (böbrek , tiroid , allerji) tıbbi nedenler ve kullanılan kozmetikler açısından araştırılması gerekir. Gözyaşı kanallarını tıkayabilen uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı şişkinliğin artmasına neden olabilir. Kafein içeren göz kremlerinin torbalanma belirtilerinde azalma yarattığı bildirilmektedir. Çünkü kafein kan dolaşımını uyaran , yapılandıran ve kılcal damarlardan sıvı akışını kontrol eden güçlü bir antioksidandır. Ürün seçimi ve ayrıntı için mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurulması gerekir" diye konuştu.

Göz altı derisinin vücudun en ince ve zayıf derisi olduğunu ve bunun için de bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =