Tecavüzden şikayete gitti zina suçlamasıyla tutuklandı

Hollandalı 22 yaşındaki Laura adlı bir kadın , Katar da "tecavüze uğradığı" gerekçesiyle şikayet için gittiği polis tarafından "zina"  suçlamasıyla  gözaltına alındı.

milliyet
0

Hollanda hükümeti , 14 Mart tan bu yana tutuklu bulunan Laura nın serbest bırakılması için diplomatik girişimlerde bulunuyor.

Ancak genç kadının Müslüman olması , Katar yasaları karşısında Hollanda nın işini zorlaştırıyor. Hollanda basınına göre Katar , tecavüzü de "zina" kapsamında değerlendiriyor.

Hollanda Televizyonu nu , tecavüz olayı geçen Mart ayında yaşandığını duyurdu.

Avukatı Brian Lokollo nun açıklamasına göre , Utrecht kökenli olan Laura , Katar ın başkenti Doha daki bir otelde dans etmek için kalktığı sırada , içkisine uyku hapı atıldı.

Suriye kökenli bir kişi tarafından yarı baygın şekilde otelden çıkarılan Laura , götürüldüğü bir apartman dairesinde tecavüze uğradı.

Sabah kendine geldiğinde durumu fark eden genç kadın , 14 Mart ta Katar polisine giderek şikayetçi oldu.

Zanlıyla evlenme önerisi

Ancak polis Laura yı "içki içmek ve  zina  yapmakla" suçlayarak göz altına aldı. Katar yasaları gereği , tecavüz de "zina" sayılıyor. Hem kadın hem de tecavüz zanlısı suçlu sayılıyor.

Polis , Hollandalı kadının yanı sıra tecavüz zanlısını da gözaltınına aldı. Zanlı , ifadesinde tecavüz iddialarını reddetti.

Laura nın kendi isteği ile birlikte olduğunu öne süren tecavüz zanlısı , ilişiki sonrası para istediğini , para vermediği için tecavüzle suçlandığını iddia ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =