Az su içmenin zararları
Etiketler:

Uzman Diyetisyen Enç , "Az su içmek vücudun tüm dengesini alt üst edebilir. Az su içenlerde yorgunluk , dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülebilir" dedi

haberturk
0

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç , gündelik hayatta ihmal ettiklerimizin başında su  içmenin  geldiğini söyledi. Enç , "Az su içmek vücudun tüm dengesini alt üst edebilir. Az su içenlerde yorgunluk , dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülebilir" dedi.

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç , "Özellikle kimimiz için eziyettir sanki o bir bardak suyu bitirmek. Ancak sağlığın korunması ve canlılığın sürdürülebilmesi için gerekli bir numaralı madde sudur. Vücudumuzun yüzde 55-75 lik kısmını oluşturur. Su; metabolizmanın düzenlenmesinde ve vücudumuzdaki tüm reaksiyonlarda görevlidir" ifadelerini kullandı.

Suyun zayıflama üzerine olan etkisinin gözardı edilemeyecek kadar fazla olduğunu dile getiren Enç , "Midede oluşturduğu hacimden dolayı daha az yemeyi ve metabolizmayı çalıştırıp günlük harcanan enerjiyi arttırıyor. Tüm bunlar düşünüldüğünde su içmek eziyet olmamalı , aksine keyif vermeli" diye konuştu.

SUYUN FAYDALARI

"Az su içmek vücudun tüm dengesini alt üst edebilir. Az su içenlerde yorgunluk , dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülebilir" diyen Enç , suyun faydalarını ise şöyle aktardı:

* Hücrelere oksijen ve besin öğelerinin taşınmasını , ayrıca atık ürünlerin taşınarak böbreklerden atılmasını sağlar.
* Ağız , göz ve burun gibi vücut dokularının nemlenmesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =