Karabük te Trabzonspor konvoyu

Spor Toto Süper Lig de Kardemir Karabükspor-Trabzonspor maçı öncesinde taraftarlar stada alınmaya başlandı.

haber7
0

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı nın kapılarının 17.30 da açılmasına rağmen ilk saatlerde tribünlerde büyük sessizlik yaşanırken daha önce 7 bin 600 kapasiteye sahip statta yeniden inşa edilen kale arkası tribünlerinin yıkılmasından dolayı stat kapasitesinin 3 bin 600 e düşmesi , önemli maç öncesi  taraftar  sayısının azalmasına neden oldu.

Son hafta maçında 200 ü  trabzonspor  taraftarlarına olmak üzere bin 900 bilet satıldı. Bu sezon deplasmanlarda dahi fazla  taraftar  desteğini arkasına alan , Atatürk Olimpiyat Stadı nda 50 bin üzerinde  taraftar  desteğini arkasında bulan bordo-mavili takım , şampiyonluk maçını ise bu sezon en az seyirci önünde oynayacak.

-YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ-

Toplam 3 bin 600 biletli seyircinin izleyebileceği karşılaşmada yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Maç günü güvenlik için 500 ü Karabük ten , 200 ü de çevre illerden olmak üzere 700 polisin yanı sıra , 100 özel güvenlik personeli görev yaptı.

-TRABZONSPOR TARAFTARI KONVOYLARLA GELDİ-

Dün kente gelerek Safranbolu daki Bağlarsaray Otel e yerleşen  trabzonspor  kafilesine otelden stada çıkış sırasında da büyük ilgi gösterildi.

Otel önünde bekleyen taraftarlar , kafilenin stada çıkışında takımları lehine tezahüratlarda bulunurken , bordo-mavili takımı taşıyan otobüs konvoylar eşliğinde stada ulaştı.

Stat girişinde de bordo-mavili taraftarlar , meşaleler yakarak takımlarına sevgi gösterilerini sürdürdüler.

-TARAFTARLAR , SAFRANBOLU YU GEZDİ-

Bordo-mavili taraftarlar , kentin turistik ilçesi olan Safranbolu yu gezdiler. Tarihi evleriyle ünlü olan ilçenin meydanında toplanan bordo-mavili taraftarlar , zaman zaman pankartlar da açarak takımlarının şampiyon olacağı yönünde tezahüratlarda bulundular.

AA

Etiketler:  karabük   trabzonspor   taraftar 


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =