İran ordusu Kürt bölgesine yerleşiyor

İran’ın , Irak’ın Kürdistan bölgesinde bir üs kurma çalışmalarına başladığı ileri sürüldü. İran’ın , söz konusu üsse füze rampaları yerleştirdiği ve çok sayıda askerini de bölgeye konuşlandırdığı da belirtiliyor

haberturk
0

İran’ın , Irak’ın Kürdistan bölgesinde bir üs kurma çalışmalarına başladığı ileri sürüldü. Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da olan ve Arapça yayınlanan Şark-ül Evsat Gazetesi’ne göre üs , Süleymaniye kenti yakınlarında kuruluyor. Suren Dağı çevresindeki çalışmaların 7 Mayıs’ta başladığı belirtiliyor.

FÜZE DE OLACAK

Haberde , İran’ın , söz konusu üsse füze rampaları yerleştirdiği ve çok sayıda askerini de bölgeye konuşlandırdığı da ileri sürülüyor.  Kürt  kaynakların doğruladığı üssün , Musul kentinin DAEŞ’den geri alınması için bu yılın sonunda başlatılması beklenen büyük harekâtta kullanılacağı tahmin ediliyor.

BARZANİ , TAHRAN YOLCUSU

Süleymaniye’de  İran  üssü çalışmaları sürerken Kuzey Irak  Kürt  Yönetimi lideri Mesud Barzani , İran’ın resmi davetini kabul etti.

Barzani , ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmek üzere İran’ın başkenti Tahran’a gidecek.

Kürdistan Bölgesi Dış İlişkiler Sorumlusu Felah Mustafa , Barzani’nin daveti kabul ettiğini , gidiş tarihinin daha belli olmadığını ve bunun üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =