Kayseri de dolandırıcılar vatandaşa 269 liraya sünger sattılar

 Kayseri  de bir vatandaş bir televizyon programının adını kullananlar tarafından dolandırıldı.  dolandırıcılar  , mutfağının yapılmasını bekleyen  vatandaşa   269  TL 99 kuruşa  sünger  sattı

haberturk
0

Kayseri de yaşayan 42 yaşındaki Ş.D. , mutfağının yapılması için arama motorunda , bir televizyon programının ismini arattı , ilk sırada yer alan sayfadan programa başvuru yaptığını zannederek dolandırıcıların tuzağına düştü. Ancak  dolandırıcılar  , mutfağının yapılmasını bekleyen kadına , noterden onaylattırılması gereken belgeleri göndereceklerini söyleyerek ,  269  TL 99 kuruşluk süngeri satmış oldu. 

ARAMA MOTORUNDA İLK SIRALARDA ÇIKIYORLAR

Ş.D. nin başına gelen dolandırıcılığın ilk olmadığına dikkat çeken Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin , dolandırıcılık düzeneğinin nasıl işlediğini şu şekilde anlattı:

"Arama motorundan , ev programlarını birinci sıraya yerleştiriyorlar. Evini yaptırmak isteyen vatandaş da ilk sıradaki sayfaya giriyor ve müracaat ediyor. Daha sonra karşı taraftan başvuru yapanları arıyorlar , evi yapılacak olanlara da bir sözleşme göndereceklerini , noter masraflarının da o kişiye ait olduğunu söylüyorlar. Evi yapılacak olan kişi de o  269  TL 99 kuruşu ödüyor. Fakat kargodan gelen paketin içinde bir  sünger  çıkıyor. Evinin yapılacağını zanneden tüketici bir  sünger  alışverişi ile karşı karşıya kalıyor. Ama baktığınızda işi de usulüne uygun yapmışlar ,  sünger  için de bir fatura düzenlemişler."

VATANDAŞI 21 GÜN SONRA PARANIZI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =