Mekik çekmenin zararları

Kanada’daki Waterloo Üniversitesi’nde omurga biyomekaniği profesörü Stuart McGill yıllardır  Mekik  konusunu inceliyor. Ona göre ,  Mekik  çekmek vücuda yarardan çok zarar veriyor

haberturk
0

Araştırmacılar  Mekik   çekmenin  gerçekten yararlı olup olmadığını tartışıyor. Bu ,  Mekik  çekmekten hoşlanmayanlar için iyi haber olabilir.

Mekik konusunda yapılan araştırmalar bu hareketlerin esnekliği ve kas gücünü artırdığını ortaya koyuyor. Ama karın kaslarını geliştirmek çok daha fazla çaba gerektiriyor. 2011’de ABD’de yapılan bir araştırmada , bir grup günlük olarak karın egzersizleri yaparken diğer grup hiçbir şey yapmamış. Altı hafta sonunda yapılan ayrıntılı ölçümlerde bu egzersizlerin beli inceltmediği ve karındaki yağ tabakasını azaltmadığı görülmüş. Birçok sporcu , vücudun merkez gücünü artırmak için yaptığı egzersizlerin bir parçası olarak belli sayıda  Mekik  de çeker. Fakat yapılan araştırmalar , merkez gücün geliştirilmesinin daha iyi atletik performans anlamına gelmeyebileceğini gösteriyor.

5 KİLO VERMENİN 15 YOLU!

BEL FITIĞINA SEBEP OLUYOR!

Kanada’daki Waterloo Üniversitesi’nde omurga biyomekaniği profesörü Stuart McGill yıllardır  Mekik  konusunu inceliyor. Ona göre ,  Mekik  çekmek vücuda yarardan çok zarar veriyor.

Laboratuvarda yaptığı araştırmalarda McGill domuz kadavralarına her defasında birkaç saat süreli  Mekik  hareketi yaptırmış , ardından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =