Diyarbakır da eşiyle ilişki yaşadığı amcasını öldüren Caner Z. ye ağırlaştırılmış müebbet cezası

 Diyarbakır  da ,  ilişki   yaşadığı  yengesinin azmettirmesiyle ,  amcasını  av tüfeği ile  öldüren  21 yaşındaki  Caner  Z.  ağırlaştırılmış  ömür boyu , azmettiren yenge Zahide Z. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

haberturk
0

Diyarbakır da ,  ilişki   yaşadığı  yengesinin azmettirmesiyle ,  amcasını  av tüfeği ile  öldüren  21 yaşındaki  Caner  Z.  ağırlaştırılmış  ömür boyu , azmettiren yenge Zahide Z. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır ın Kulp İlçesi nde yaşayan 40 yaşındaki Recep Z. , 21 Eylül 2014 günü evinin balkonunda eşi 37 yaşındaki Zahide Z. ile birlikte uyurken , pompalı tüfekle başından vurularak öldürüldü.

Olaydan bir gün sonra karokola giden Zahide Z. , cinayet ile ilgili konuşmak istediğini söyledi.

Eşi ile sürekli kavga ettiğini belirten Zahide Z. şunları anlattı:

"Eşimin ağabeyinin oğlu  Caner  ile 4 yıldır duygusal ve cinsel  ilişki  yaşıyorduk. Eşim bunu duyunca kavganın şiddeti büyüdü. Bu durumu telefonda  Caner  e söyledim.  Caner  onu öldüreceğini söyledi. Bir süre önce  Caner  e Gel Recep i öldür , yeter artık dedim. Köye geldikten sonra ben  Caner  e her gece gizlice yemek götürdüm. Cuma gecesi  Caner  e , gelip eşimi öldürmesini söyledim. Cuma günü gelmeyince yanına gidip neden gelmediğini sordum. "Karnım ağrıdı o yüzden gelemedim. Bugün Recep i vururum" dedi.

Cinayeti araştıran güvenlik güçleri , ifade üzerine Recep Z. in yeğeni  Caner  Z. i gözaltına aldı.  Caner  Z. ve  ilişki   yaşadığı  belirtilen yengesi Zahide Z. , çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

EŞİMİ ÖLDÜRMESİNİ BEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =