Ferguson a ilk siyahi polis şefi
Etiketler:

İki yıl önce  siyahi  bir gencin beyaz bir  polis  tarafından öldürülmesi sonucu büyük protestoların yaşandığı ABD nin  Ferguson  şehrine atanan ilk  siyahi   polis   şefi  , yemin ederek görevine başladı

haberturk
0

Siyahi bir gencin iki yıl önce beyaz bir  polis  tarafından öldürülmesi sonucu büyük protestoların yaşandığı ABD nin Missouri eyaletinin  Ferguson  şehrine atanan ilk  siyahi   polis   şefi  Delrish Moss , yemin ederek görevine başladı.

Ferguson a atanan Moss , şehrin Afro-Amerikan kökenli ilk  polis   şefi  olarak şimdiden tarihe geçti.

Uzun yıllar Miami de görev yapan ve 53 aday arasından 3 aylık değerlendirme sonunda seçilen  polis   şefi  Moss , ilk açıklamasında , "Ferguson bana bir şeyleri değiştirmem gerektiğini söylüyor" ifadesini kullandı.

Şehrin yöneticileri de Moss un birikimiyle  Ferguson  daki adli olaylara yaklaşımda yeni bir yapılanmaya önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

ABD Adalet Bakanlığı müfettişleri tarafından geçen yıl , ülke genelindeki adli vakalarda ve protestolarda polisin davranışlarının nasıl daha "yapıcı" olabileceğine ilişkin bir dizi çalışma başlatılmıştı. Yetkililer , Moss un , bu yaklaşımın bir sonucu olarak atandığı değerlendirmesini yaptı.

Ferguson da 9 Ağustos 2014 tarihinde 18 yaşındaki Michael Brown adlı  siyahi  gencin Darren Wilson adlı beyaz bir  polis  tarafından vurularak öldürülmesiyle patlak veren olayların ilk dalgası yaklaşık iki hafta sürmüş ve protestocularla polisler arasında ciddi gerginlikler yaşanmıştı.

Michael Brown cinayeti , ülke genelinde son yılların en şiddetli protesto ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =