Nihat Özdemir den önemli açıklamalar

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve  İGA  Yönetim Kurulu üyesi  Nihat   Özdemir  , 3. Havalimanını yaptıklarını , buraya gelecek yolcu ve araç sayısının belli olduğunu belirterek , Ancak bunu taşıyacak karayolu , demiryolu ,  metro  2 yıl önce

hurriyet
0

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve  İGA  Yönetim Kurulu üyesi  Nihat   Özdemir  , 3. Havalimanını yaptıklarını , buraya gelecek yolcu ve araç sayısının belli olduğunu belirterek , "Ancak bunu taşıyacak karayolu , demiryolu ,  metro  2 yıl önce söylememize rağmen ihalelerini bile yapmaya muvaffak olamadık. Bunları yapmazsak limanlarımız , havalimanlarımızın  hepsi  açıldığında İstanbul un başına bela olacak yatırımlar haline gelecek" dedi.

Özdemir , "Forum İstanbul 2016"nın ikinci gününde yaptığı konuşmada ,  Türkiye  nin hem avantajları hem de dezavantajlarının bulunduğunu belirterek ,  Türkiye  nin coğrafi anlamdaki avantajlarını anlattı.

İstanbul havalimanından geçen yolcu sayısının yüzde 60 ının transit geçen yolcu olduğunu ifade eden  Özdemir  , şunları kaydetti: "Bizim yeni yapacağımız  3. Havalimanı  nda da bu özellikleri kapsayan bir  Havalimanı  yapmaya çalışıyoruz. Büyük bir çalışma var ve bu çalışmayı bu şekilde sürdürür ve herhangi bir aksilik olmazsa 2018 in ilk çeyreğinde bu havalimanımızı 90 milyon yolcu kapasitesi ile açıp havacılık sektörüne sunacağız. Dünyada ve  Türkiye  de havacılık sektörü yüzde 10 lar seviyesinde büyüme gösteriyor.  Türkiye  de de bu rakam daha yukarıda çıkmaktadır."

İHRACAT VURGUSU

Özdemir ,  Türkiye  nin petrolü , doğal gazı olmadığını , ama katma değeri yüksek olan ürünlere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =