Nevşehir de doğan bebeğin ağzındaki iki diş şaşırttı

 Nevşehir  Devlet Hastanesinde gece saatlerinde doğum yapan Nazife Kıyga (23) , "Miraç" adını verdiği bebeğinin ağzında  iki  dişi bulunduğunu fark etti.

haberturk
0

Nevşehir Devlet Hastanesinde gece saatlerinde doğum yapan Nazife Kıyga (23) , "Miraç" adını verdiği bebeğinin ağzında  iki  dişi bulunduğunu fark etti.

Endişe ve şaşkınlığı bir arada yaşayan aile , doktorların kontrolünün ardından  bebeğin  sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince rahatladı.

Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Zeynep İbişoğlu , gazetecilere yaptığı açıklamada , annenin ikinci doğumunu gerçekleştirdiğini ve  bebeğin  normal doğum yöntemiyle dünyaya geldiğini söyledi.

Bebeğin sağlıklı olduğunu ve anne sütü almasında hiçbir sakınca bulunmadığını aktaran İbişoğlu , "Miraç bebek 2 kilo 600 gram ve 48 santimetre boyunda dünyaya geldi.Dişli olarak  bebeğin  doğması yüzbinlerde bir gerçekleşen bir doğum , çok nadir görülen bir vaka.  bebeğin  şu an  iki  dişi var ve çok sallandığı zaman emmede problem yaşatabileceği için çocuk hekiminin yanı sıra  diş  doktoruyla da görüşerek çekilmeleri gerekiyor. Çekilmemesi durumunda  diş  , soluk borusuna kaçarak çocuğun ölümüne neden olabilir." diye konuştu.

Anne Kıyga ise çocuğunun  iki  dişli doğmasından dolayı endişe ve şaşkınlığı bir arada yaşadığını belirterek , "Ailemizde görülen bir olay olmadığı için çok şaşırdık. Biraz da korkuyorduk. Babası da ilk karşılaştığında olayın etkisiyle şaşkınlık yaşadı. Ancak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =