Diyarbakır da kara çarşaflı silahlı soygun çetesi çökertildi

 Diyarbakır  da  kara  çarşaf giyerek , kuyumcuları soymaya çalışan 2 soyguncu , eş zamanlı düzenlenen operasyonla yakalandı

haberturk
0

Kara çarşaf giyerek kadın kıllığına giren 2 soyguncu erkek ,  Diyarbakır  da polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonlarla yakalandı.

Konu ile ilgili  Diyarbakır  Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada ,  Diyarbakır  da kuyumcu ve petrol istasyonlarında  silahlı   soygun  yapanlarla yönelik 6 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda , 2 kişinin yakalandığı belirtilerek , "Diyarbakır il merkezinde meydana gelen  silahlı   soygun  olaylarının aydınlatılması ve çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince , 27 Nisan 2016 tarihinde 6 ayrı adrese operasyon düzenlemiştir.

Operasyonda yapılan aramalarda , 1 adet tabanca , 1 adet pompalı tüfek , 1 adet kurusıkı tabanca , 43 adet fişek , 35 gr esrar maddesi , 0 ,85 gr eroin maddesi , 22 adet çalıntı olduğu değerlendirilen cep telefonu , 2 adet çalıntı olduğu değerlendirilenr tablet bilgisayar , 1 adet çalıntı olduğu değerlendirilen dizüstü bilgisayar ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyon ile 3 petrol istasyonu ve 1 kuyumcuya yönelik olarak meydana gelen 4 ayrı nitelikli yağma  silahlı   soygun  suçu aydınlatılmış olup , bahse konu suçları işleyen 3 şahıs tespit edilmiştir. Şahıslardan 2’si yakalanmış , haklarında adli işlem tesis edilmiş ve tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Firari olan şahsın yakalanmasına yönelik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =