MALATYA’da Gazi Anadolu Lisesi’nde ,  Halk  oyunları için ’Zina’ değerlendirmesi yapan okul  müdür   yardımcısı  Nevzat Turan , başka bir okula yine  müdür   yardımcısı  olarak atandı.

milliyet
0

Mikail PELİT/MALATYA , (DHA)-

Müdür  yardımcısı  Nevzat Turan , bir süre önce internetteki sosyal medya hesabında , "Allah aşkına şu güzelim memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli  Halk  oyunu maalesef gençlerimize çocuklarımıza  Halk  oyunları adı altında ’Halt’ oyunları oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin diz dize göz göze sarmaş dolaş  Halk  oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen baba , bura izin verir mi? Bence de vermez. Bu şekildeki bir  Halk  oyununun neresi İslam’a uygun? Geleneksel kıyafetler giyince bu durum helal mi oluyor? İslam da ki  Zina  mevzusunu iyi okumalı ey ana babalar" yazısını paylaşmıştı.

Bu paylaşımın haber olarak yayınlanması ardından tepkiler alan Nevzat Turan hakkında , idari soruşturma başlatılmıştı. Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı , idari tedbir olarak Nevzat Turan’ın , Yeşilyurt İlçesi’nde başka bir okula yine  müdür   yardımcısı  olarak görevlendirildiğini , soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Facebook hesabında , CHP’ye ağır küfürler de de bulunan Turan , CHP’nin konuyu meclis de gündeme getirmesi üzerine , hesabındaki paylaşımları silmişti. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz , "Bu  müdür  yardımcısını daha merkez de bir okula  müdür   yardımcısı  yapmışlar. Yani terfi ettirmişler. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini bırakmayacağız" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =