MHP li Sinan Oğan: Ok yaydan çıktı

 MHP  Genel Başkan adayı  Sinan   Oğan  , kurultay için "Ok  yaydan  çıktı" derken , delegelerin de kurultay ve tüzük kurultayı istediğini söyledi

haberturk
0

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkan Adayı  Sinan   Oğan  , "Ok  yaydan  çıkmıştır bir defa , bunun geri dönüşü yoktur. Delegelerimiz kurultay istiyor ve tüzük kurultayı istiyor. Tüzük kurultayından korkmamak lazım. Kurultayın yapılacağından bizim şüphemiz yok" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı  Oğan  , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara , Kaysın Kuliyev Malkar Türk Şairi Parkı nda Türkmen , Özbek ve Afgan çocuklarla bir araya geldi.

Suriye den gelen mültecilere tanınan hakların Türk ve Müslüman olan Afganistan , Özbek ve Kerkük Türkleri ne tanınmadığını vurgulayan  Oğan  ,"Bu kardeşlerimizin eğitim hakları , sağlık hakları için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Biz de bugün burada siyasetçi kimliğimizle değil , Türk milletinin bir evladı olarak buradayız. Ancak siyasette de Allah nasip ederse en kısa zamanda hedeflediğimiz noktaya geleceğiz , iktidar olacağız o güne kadar hükümet bu kardeşlerimizin sorunlarını çözmezse bu kardeşlerimizin ikamet , vatandaşlık , eğitim , sağlık gibi temel ihtiyaçlarını çözeceğimize buradan da söz veriyoruz. Ama ben inanıyorum ki hükümette o güne kadar bu çağrımıza sessiz kalmayacak , bu kardeşlerimizi eğitim hakkından mahrum etmeyecektir" şeklinde konuşu.

Oğan , çocuklara hediyeler getiren hayırsever iş adamlarına teşekkür ederek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =