İstanbul da hayır amaçlı dolandırıcılık

 İstanbul  da Kâğıthane Belediyesi’nin yaz aylarında sünnet töreni düzenleyeceğini söyleyerek ünlü baklava zincirini dolandırmak istediler

haberturk
0

Yusuf DOĞAN/İSTANBUL

Ünlü baklava zincirinin sahibi Mehmet Nejat Güllü’yü 11 Nisan’da arayan Basri B. ,  İstanbul  Kâğıthane Belediyesi’nin yaz aylarında sünnet töreni düzenleyeceğini ve masrafların da ilçedeki işyeri sahiplerinden  hayır   amaçlı  alındığını söyledi.

Arayan kişi , her işyeri sahibine 400 TL karşılığında 1 adet davetiye verdiklerini ifade etse de Güllü , davetiyelerden 3 adet almak istediğini belirtti.

Taraflar 13 Nisan’da Güllü’nün işyerinde davetiye alışverişi için randevulaştı. Durumdan şüphelenen Güllü , polise giderek olayı anlattı. Polis , Kâğıthane Belediyesi’yle irtibata geçerek böyle bir organizasyon planlanmadığını öğrendi.

Arayan kişinin dolandırıcı olduğu anlaşılınca , 3 adet davetiyenin bedeli olan 1200 TL’nin seri numaraları alınarak Güllü’nün randevu yerine gitmesi istendi.

Basri B. , davetiyeleri ve sahte faturayı verip seri numaraları alınmış banknotları aldığı anda gözaltına alındı. Basri B. kendisinin kurye olduğunu , patronunun ofiste olduğunu söyleyince Nurten Y. adlı kadın da Fatih’teki ofiste gözaltına alındı. Şüpheliler , adli kontrolle serbest kaldı. 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =