Muş bölgesinde güvenlik güçlerinin düzenleyen operasyonlarda , PKK’nın  Bitlis  yapılanmasına ağır darbe vuruldu. Operasyonda 10 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK’lı yakalandı.

milliyet
0

(DHA)

Etkisiz hale getirilen ve yakalanan PKK’lılar arasında yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon Türk Lirası ödül konulan teröristlerin de olduğu belirtildi.

BİTLİS BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTEREN SÖZDE ’HAÇEREŞ GÜCÜ’ ÇÖKERTİLDİ

31 Mart 2016 tarihinde  Bitlis  - Muş bölgesinde güvenlik güçleri  PKK  terör örgütüne yönelik operasyon başlattı.  Operasyonda 10 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK’lı yakalandı.  Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; Bingöl , Muş ,  Bitlis  illerinde çok sayıda terör eyleminden sorumlu , yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon Türk Lirası ödül konulan PKK’nın sözde Erzurum eyaleti tepe yönetiminde yer alan ’Sinan Devrim’ kod isimli PKK’lı Mehmet Hayme yakalandı.  Aynı operasyonda Garzan eyaleti tepe yönetiminde yer alan ’Hemgin Koçer’ kod isimli  PKK’lı Cemil Ateş ise etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda  Bitlis  bölgesinde faaliyet gösteren sözde ’Haçereş Gücü’ de çökertildiği belirtildi.

22 SIĞINAK VE BARINAK İMHA EDİLDİ

Bölgede İHA ve Drone’ların kullanıldığı operasyonlarda , tespit edilen 22 sığınak ve barınak imha edildi.  Yapılan aramalarda  PKK’nın üst düzey yöneticilerinin kullandığı 3  M-16 Piyade Tüfeği üzerinde dürbünü ile birlikte 2’si keskin nişancı silahı olmak üzere , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =