TBMM  Başkanvekili Ahmet  Aydın  ,  TBMM  yerleşkesi içinde bulunan üç lojmanın 142 bin 468 TL bedelle mantolandıktan kısa bir süre sonra yerleşke içindeki lojmanlarının tamamının 42 bin TL bedelle yıkıldığını bildirdi.

milliyet
0

MERİÇ TAFOLAR Ankara

Aydın , TBMM’nin yerleşke dışında bulunan kreşinin taşınmasına yönelik alınan bir karar bulunmadığını kaydetti.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in  TBMM  yerleşkesi içindeki lojmanların tadilatları ve yıkımlarına ilişkin soru önergesini  TBMM  Başkanı İsmail Kahraman adına yanıtlayan  Aydın  , şunları kaydetti: “TBMM yerleşkesi içerisinde dokuz adet  lojman  bulunmaktaydı.  dikmen  lojmanları ile  TBMM  yerleşkesi içerisindeki lojmanlar dahil toplam 28 bloğun mantolama işleri için 2011’de ihale yapılmıştır. 6 tanesi  TBMM  yerleşkesi içerisinde bulunan lojmanlardan üç tanesinin kısmi mantolama işleri yapılmakta iken yıkım kararı alınmıştır. Üç lojmanın mantolama maliyeti 142 bin 468.26 TL’dir. Yıkıma ilişkin karar alındıktan sonra herhangi bir tadilat işlemi gerçekleştirilmemiştir.

Molozlara ek harcama 
4 Eylül 2012 tarihli yıkım sözleşmesi imzalanmış olup yıkım 42 bin TL bedelle gerçekleştirilmiştir.  yıkılan   lojman  binalarının hafriyatlarının taşınması için herhangi bir ek harcama yapılmamıştır. Çıkan molozlar ve hurdalar sözleşme çerçevesinde yüklenici tarafından alınmıştır.

Kreş taşınmayacak
Lojman binaları ile ilgili işlemler  Sayıştay  denetiminden geçmiştir.  yıkılan  lojmanların alanı , açık otopark ile birlikte yeşil alan olarak düzenlenmiştir. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =