TEST: Alfa Romeo Giulietta

Bu hafta  test  köşemize  Alfa   Romeo   Giulietta  konuk oldu.

haber7
0

Serkan Saraç - Haber7

Her sektörde , her alanda örnek alınan ülkeler vardır. Moda , tasarım denince de akla ilk İtalya gelir. Şıklığını bir bakışta bizlere yansıtan  Alfa   Romeo   Giulietta  bu haftaki  test  konuğumuz oldu.

TASARIM

Dikey uzanan dönerli farlar ve Üçgen ızgara yapısı ön tasarımda ilk dikkat çeken unsurlar. İtalyan modası şıklığını bu bölgelerde bizlere sunan  Giulietta  , yan profile doğru daha bombeli ve kaslı bir hal alıyor. Yan tarafta bir Porsche görünümü sunan model , C sütununda keskin hatlarını daha çok ortaya çıkarıyor. Alçalan tavanda aracın kompakt hatchback sınıfını buralarda belirginleştiriyor. Özellikle arka taraftaki far grubu beni çok etkiledi. Tamamen led olan farlar çok dikkatli bakıldığında yine bir İtalyan marka olan Ferrari yi anımsatıyor. Rüzgarlık ve ince kıvrımlarda arka tasarımı çok başarılı bir biçimde bütünlüyor.

İçeriye geldiğimizde ise o dışarıda ki şıklığın bir benzerini göremiyoruz. İçerisi çok daha sade yapıyla döşenmiş. İtalyanlar’ın yarışçı karakteri vardır ya hani , işte o çizgileri birkaç yerde görebiliyoruz. Vites topuzu , pedallar , kadranlar ve direksiyon simidi. Malzeme kalitesi sınıf ortalamasının sanki biraz altında. Yer yer sert ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =