Kahn la ilgili iddialar piyasaları sarstı

IMF Başkanı  dominique strauss-kahn  ın , hafta sonunda New York ta cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanması , avronun bu sabah Asya pazarlarında düşmesine neden oldu.

haber7
0

Tutuklama olayının yatırımcılar tarafından  avro  bölgesinin borç krizinin düzeltilmesi çabalarını zorlaştıracağı şeklinde değerlendirilmesi üzerine , cuma akşamı New York ta 1 ,4108 Amerikan doları olan  avro  bu sabah Tokyo da 1 ,4056 Amerikan dolarına düştü.  avro  , Japon yeni karşısında da 113 ,99 yenden 113 ,61 yene değer kaybetti.

Başkanının New York ta tutuklanmasıyla zor duruma düşen IMF ise , olayın ele alınacağı gayrıresmi yönetim kurulu toplantısının dün akşamdan bugüne ertelendiğini açıkladı.

Ayrıca IMF başkanı , bugün Brüksel de  avro  bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan konusunda yapacağı çok önemli bir toplantıya katılacaktı. IMF nin Washington daki merkezinden , bu toplantıya kuruluşun Avrupa dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nimet Shafik in katılacağı bildirildi.

New York polisinden bir yetkili de , şikayetçi otel çalışanının 2806 numaralı süite , Strauss-Khan ın duş aldığı sırada boş sanarak girdiğini anlattı. Polis yetkilisinin açıklamasına göre , IMF başkanı kadına arkadan yaklaştı ve uygunsuz bir biçimde dokundu. Kadını cinsel bir eyleme zorladı.

AA

Etiketler:  ımf   dominique strauss-kahn   borsa   ekonomi   hisse   altın   imkb   döviz   avro   dolar   asya borsaları   petrol   ham petrol varil   new york borsası 


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =