Yıkılan binalar arasında insanlar yaşıyor

Beyoğlu’nda art arda  Yıkılan   binalar  , dikkatleri eski ve metruk yapıların yoğunlukta olduğu Beyoğlu’nun Tarlabaşı bölgesine çekti

haberturk
0

Sinan BİLGENOĞLU/İSTANBUL

İstanbul Beyoğlu’nda önceki gün 5 katlı bir binadan sabah saatlerinde ‘çatırdama’ sesleri geldi. Binanın yıkılabileceğini düşünen esnafın gayretiyle 5 katlı apartmanın yakınındaki evler ve dükkânlar boşaltıldı. Kısa süre sonra ise bina büyük bir gürültüyle yerle bir oldu.

Tarlabaşı Yağhanesi Sokak’taki enkaz henüz kaldırılmadı. Aynı sokakta ve bölgedeki birçok eski ev adeta “Yıkılacağım” diye feryat ediyor. Daha önemlisi bu evlerde çoluk çocuk onlarca insan yaşıyor. Sokakta da çocuklar enkazın  arasında  top oynuyor.

Okulların tatil olduğu cumartesi günü sokakları dolduran çocuklar , nasıl bir facianın eşiğinden dönüldüğünü gözler önüne serdi. Birçoğu vakıf malı olan binalarda oturanlar ise tehlikenin farkında ancak çaresizlikten yakınıyor. Çünkü gidecek başka yerleri yok.

Sahipsiz kalan birçok binanın depo olarak kullanıldığını iddia eden esnaf , binalardaki kolonların kesilerek yer açılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =