TT’nin fiber interneti 40 gigabit’e çıkıyor

Türk Telekom’un (TT)  fiber  internet altyapısı , yeni nesil  fiber  teknolojisiyle 40 Gigabit’e çıkıyor.

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

Türk Telekom açıklamasına göre , şirket , Nokia’nın NGPON2 teknolojisi ile mevcut  fiber  altyapısının veri taşıma hızını , Türkiye’de ilk kez simetrik olarak 40 gigabit’e çıkarıyor.
Türk Telekom’un bağlantı başına saniyede 10  gigabit  hizmet verebilmesini sağlayan teknoloji , mevcut altyapının  yeni servislere bugünden hazır olmasını sağlıyor.

Altyapıya yatırım
Şirket , ayrıca Türkiye’de tek  fiber  üzerinden iki kullanıcıya aynı anda indirme ve yükleme yönünde ayrı ayrı 20 Gbps hıza en gelişmiş  fiber  teknolojisi olan NGPON2 ile ulaşan ilk operatör oldu.
Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin , teknolojinin sadece  fiber  altyapıyı yaygınlaştırmaya değil , aynı zamanda mevcut altyapıyı yeni nesil teknolojiler için de hazır hale getirmeye hizmet edeceğini  belirtti.
 

iPhone SE , TT mağazalarında
Apple’ın piyasadaki 4 inç ekrana sahip akıllı telefonu  iPhone  SE ,  Türk Telekom  mağazalarında satışa sunuldu.  iPhone SE ,  iPhone  6S’nin alüminyum gövdesini , 4 inç retina ekranla ve roze altın dahil dört etkileyici metalik renk seçeneğiyle biraraya getiriyor.
Yüksek performans için gelişmiş 64-bit A9 çip , daha uzun pil ömrü , 12 megapiksel iSight kamera , canlı fotoğraflar , 4K video kayıt ve Touch ID ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =