2 bin 500 lira maaşla çoban aranıyor

 Samsun  da ,  büyükbaş  ve  küçükbaş  hayvan bakımı için , 2 bin  500   lira  maaşa yüzlerce sürü yönetimi elemanı aranıyor.

haber7
0

Samsun da  büyükbaş  ve  küçükbaş  hayvan bakımı için 2 bin  500   lira  maaşa yüzlerce sürü yönetimi elemanı alınacak.

Eğitim düzeyi arttıkça algı değişiyor Samsun Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven , "Samsun da  büyükbaş  ve  küçükbaş  hayvan bakımı için yüzlerce sürü yönetimi elemanına (çoban) ihtiyacımız var. Halk içinde çobanlık farklıymış gibi görülüyor , eğitim düzeyi artıkça mesleğe bakış algısı farklı olabiliyor.  Samsun  da işi yapan arkadaşlar 2 bin  500   lira  maaş alıyor" dedi.

Samsun genelinde Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi kapsamında yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven ,  Samsun  genelinde  büyükbaş  ve  küçükbaş  hayvan bakımı için  çoban  ihtiyacının olduğunu belirterek açık sayısını kapatmak için kurslar açıldığını , açılmaya devam edeceğini söyledi.

268 kişi belge aldı

Güven , "Samsun da  büyükbaş  ve  küçükbaş  hayvan bakımı için yüzlerce sürü yönetimi elemanına (çoban) ihtiyacımız var. Halk içinde çobanlık farklıymış gibi görülüyor. Eğitim düzeyi arttıkça mesleğe bakış algısı farklı olabiliyor.  Samsun  da işi yapan arkadaşlar 2 bin  500   lira  maaş alıyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =