Babadağ'da kaybolan çoban aranıyor

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nde  kaybolan  çoban 42 yaşındaki Hüseyin Gökmen'in bulunması için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Seydikemer in Kabaağaç Mahallesi Dip Mevkisi nde hayvancılıkla uğraşan evli 2 çocuk babası Hüseyin Gökmen , 150 keçisini otlatmak için dün saat 08.00 sıralarında evinden çıktı.

1965 rakımlı  Babadağ  ın eteklerindeki Akbel Mevkisi nde keçi otlatan Gökmen i saat 12.00 sıralarında eşi Teslime Gökmen cep telefonundan aradı. Eşiyle konuşarak keçileri otlattığını ve iyi olduğunu söyleyen Hüseyin Gökmen den bir daha haber alınamadı. Keçiler akşam saatlerinde başıboş şekilde eve dönerken , Gökmen açık olmasına karşın cep telefonu çağrılarına cevap vermedi. Gökmen in hayatından şüphe eden ailesi saat 20.00 sıralarında Seydikemer e bağlı Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı nı arayarak durumu bildirdi. Arazinin dağlık oluşu nedeniyle bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) Fethiye ekibi yönlendirildi.3 KİLOMETRE ÇAPINDA ORMANLIK ALANDA ARANDI Bölgeye giderek Gökmen in yakınlarıyla buluşan kurtarma ekipleri , 2 kişilik gruplara ayrılarak ormanlık alanda el fenerleriyle aramaya çıktı. Aramalara bir süre sonra 11 kişilik Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye ekibi de katıldı. Kurtarma ekipleri ve yakınları , yaklaşık 3 kilometre çapındaki alanda Gökmen i aradı. Belli aralıklarla Gökmen in cep telefonu aranarak sessiz dinleme yapıldı ancak bir ize ulaşılamadı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =