Yeni alanın nerede olacağını söyleyemem fiyatlar artıyor!

TOKİ Başkanı Turan "Anadolu Yakası nda da sosyal konut için  Yeni  alanlar üretiyoruz. Bu  Yeni   alanın   nerede   olacağını  söylemeyeceğim. Yoksa spekülasyon yapılarak  fiyatlar  artırılıyor" dedi.

milliyet
0

TOKİ Başkanı Ergün Turan , Anadolu Yakası nda sosyal  konut için  Yeni  alanlar üretmeye devam ettiklerini belirterek , "Ancak bu sosyal  konutların  nerede   olacağını  söylemeyeceğim. Yoksa spekülasyon yapılarak fiyatlar  artırılıyor" dedi.

Turan , Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından  düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada , inşaat sektöründe çalışmaların tüm  hızıyla sürdüğünü , Gezi Parkı odaklı gelişmelerle başlayan , Türkiye nin  sınırlarında yaşanan sıkıntılarla devam eden tüm olumsuz gelişmelere rağmen  hiçbir mega projenin inşasının durdurulmadığını söyledi.

Üçüncü köprü ,  Yeni  Havalimanı , İstanbul Finans Merkezi , Avrasya  Tüneli , Gebze-İzmir Otoyolu , liman , hızlı tren , metro ve otoyol gibi büyük  ölçekli altyapı proje ve yatırımlarının inşaatlarının hızla devam ettiğini dile  getiren Turan , Avrupa ve dünya inşaat sektörünün aksine Türk inşaat sektöründe  yavaşlama görülmediğini aktardı.

Turan , "İstanbul Finans Merkezi ne kamu tarafı olarak nisan ayında  başlıyoruz. Kamu olarak 3 bankanın binasını biz yapacağız. Bütün mega projeler  dalgalanmalara rağmen devam ediyor. Yatırımcının isteği ve refleksi var. Türkiye  bu konuda güvenli liman olmaya devam ediyor. Hiçbir projede en ufak aksama  yaşanması dahi söz konusu değil." diye konuştu.

Geçen yıl Türkiye de inşaat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =