TÜBİTAK yarışmasına kız öğrencilerden yoğun ilgi

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 47. Ortaöğretim Proje Yarışması'na başvuran  kız  öğrencilerin sayısı erkek öğrencileri geçti.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık , Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 47.  Ortaöğretim Proje Yarışması  na 9 bin 785 erkek ve 11 bin 197  kız  öğrencinin başvurduğunu belirterek , "Proje yarışında Ben de varım diyerek emek veren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ancak bu önemli atılımı gösteren  kız  öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi.

Işık , AA muhabirine  TÜBİTAK  47.  Ortaöğretim Proje Yarışması  na ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı nın li̇se öğrenimine devam eden öğrencileri temel , sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmeyi hedeflediğini anlatan Işık , bu kapsamda bilgisayar , biyoloji , coğrafya , değerler eğitimi , fizik , kimya , matematik , psikoloji , sosyoloji , Türk dili ve edebiyatı , teknolojik tasarım ve tarih alanlarında ortaöğreti̇m öğrenci̇leri̇ araştırma projeleri̇ yarışması düzenlendiğini söyledi.

Yarışmanın final sergisinin 2-4 Mayıs ta , ödül töreninin ise 6 Mayıs ta gerçekleştirileceğini ifade eden Işık , başvuruların cinsiyete göre dağılımına da değindi. Ocak ayındaki proje çağrılarına 9 bin 785 erkek ve 11 bin 197  kız  öğrencinin başvurduğunu kaydeden Işık , şöyle konuştu:

"Projelere katılan  kız  öğrencilerimizin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =