Çevre ödülü ‘tasarrufa’ gitti

Yıldız Holding’in kurucusu  Sabri Ülker  adına TURMEPA işbirliği ile düzenlenen  Sabri Ülker   Çevre  Ödülü’nün üçüncüsü Hydromx Enerji Tasarruf Projesi’ne verildi.

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

İleri teknoloji kullanılarak geliştirilen bir nanolikid olan Hydromx’in , enerji tüketimi ve karbon salımında yüzde 35 azalma sağladığı bildirildi. Enerji tasarruf sıvısı olan Hydromx , başvuru kriterlerini yerine getiren 274 proje arasından birinci oldu. 
‘İsrafsız’ şirket
Ödül platformu , sürdürülebilir çevre , su ve tarım gibi alanlarda uygulanabilir proje üreten birey ve kurumları teşvik etmek amacıyla ilk olarak 2013 yılında başlatılmıştı. Ödül töreninde konuşan  Yıldız Holding  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali  Ülker  ,  ödülü  gelenekselleştirerek çevre , su ve tarım gibi alanlarda proje üretenleri ödüllendirmeye devam edeceklerini belirterek , “Bu amacımızda en önemli yol göstericimiz Sabri Ülker... Onun ‘topraklarımıza , sularımıza , çevremize sahip çıkmak vatana sahip çıkmaktır’ sözü bize ışık tutuyor” dedi. Enerji konusunun önümüzdeki dönemde daha fazla önem kazanacağına dikkat çeken Ali  Ülker  , Sabri Ülker’in kendilerine bıraktığı en büyük mirasın “israfsız şirket” kültürü olduğuna işaret etti.

‘Nanolikid’ ödülü kaptı

TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı , projeleri değerlendirirken toplumda farkındalığı artıracak ve örnek projelerin çoğalmasına katkıda bulunacak olmasına özen gösterdiklerini belirterek , “Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =