Tekno temizlik zamanı!

 temizlik  teknolojiye de gerekiyor. Baharla beraber mobil ve dizüstü cihazları da iç ve dış temizlikten geçirme  zamanı  geldi. Gereksiz programları silerek ve yeni uygulamaları güncelleyerek hızlarını artırmanız mümkün

milliyet
0

Tech Köşe - Hanife Baş

Teknolojik cihazlar da bahar temizliğine ihtiyaç duyuyor. Cep telefonları , tabletler , bilgisayarlar da kışın yükünü taşıyor. Verimlerini artırmak için hem iç hem de dış temizliklerinin yapılması gerekiyor.
Çok fazla uygulama , dosya ve fotoğraf gibi içeriklerin bulunduğu cihazlarımızı özenle güncellememiz gerekiyor. Gereksiz programları silmek , yeni uygulamaları güncelleyerek hızlarını artırmak mümkün.
Ayrıca toz , yiyecek kırıntısı , kir , bilgisayar ve mobil cihazların sağlıklı çalışmasını engeller. Bahar aylarıyla beraber yarı donmuş şekilde çalışan , kış gecelerinin ağırlığı ve kasvetini taşıyan cihazlarınızı yenileme  zamanı  geldi. Hem iç hem dış  temizlik  için şu adımları izleyebilirsiniz.
-  Bilgisayarda temizliğe ilk olarak kullanılmayan programları ve tarayıcı uzantılarını , eskimiş kayıtları silmekle başlamak mümkün. Faydası olmayan ve kullanılmayan programları kaldırın.
-  Windows ve Mac için ücretsiz temizleme programları ile eski kayıtlardan kurtulmak olası. Çöp sepetinizi boşaltın ve güncel doküman listenizi düzenleyin. Geçici dosyalar , cookie’ler (web’ten bilgisayara otomatik yüklenen dosyalar) , indirme tarihçesi gibi yer kaplayan uygulamaları silin.
-  İnternet tarayıcınızın uzantılar listesine göz atmayı unutmayın. Nadiren ya da hiç kullanmadığınız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =