Vergici ile denetimci  şeffaflıkta birleşti!

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nin  İstanbul  Ticaret Üniversitesi’nde düzenlediği ‘2030 Yılında Muhasebe Uzmanlarının Geleceği ve Ekonomik Gelişmelerdeki Rolü’ konulu kongrede vergi ve bağımsız denetim standartları tartışıl

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

PWC Yöneticisi Dr. Ahmet Kavak , yeni vergi tasarısının daha çok eskiye atıfta bulunduğunu ifade ederek , “Reform özelliği taşıması için yeni bir takım düzenlemeleri içermesi gerekir” dedi.
KPMG Sorumlu Ortağı  İsmail Ünal  yeni nesil konulu sunumunda denetçilerin şirketlerdeki suistimallere yönelik olarak yetkilerinin çok sınırlı olduğunu söyledi.

Haksız rekabet sorunu
Kongrede bir konuşma yapan  Maliye Bakanlığı  Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Faruk Gözübüyük , bağımsız denetimin eksiklerinin olabileceğini ancak ülke yararına olduğunu söyledi.
Gözübüyük , yeni düzenlemelerle bağımsız denetim kapsamına girecek şirket sayısını artırmayı hedeflediklerini bildirdi.
Maliye Bakanlığı’nın bu yaklaşımı desteklediğini belirten Faruk Gözübüyük , “Haksız rekabet , tahsilat , kapasite önümüzdeki ciddi problemlerdir” dedi.
İşletme Yönetiminde Bulunan Ruhsatlı Meslek Mensupları İle İşletmelerde Çalışan Ruhsatlı Meslek Mensuplarının Kurumsallaşmaya Etkisi konulu panelde konuşan Yazıcılar Holding Genel Müdürü Sezai Tanrıverdi , kurumsallaşma ile kurumsal yönetimin birbirinden farklı konular olduğunu belirterek aile şirketlerinin dünyada ve Türkiye’de ekonomiden çok büyük pay aldığını söyledi.

Otobüse kim binecek?
Panele bir sunumla katılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =