Salsa partisindeki ölüme 9 ar yıl hapis istendi

İstanbul da Yeni Zelandalı turist Keshia Handa nın kaldığı otelin terasındaki  Salsa  partisinde üzeri mazgalla kapatılan boşluktan düşerek ölmesiyle ilgili soruşturma 7 ay sonra tamamlandı.

milliyet
0


Geçtiğimiz 20 Eylül gecesi yaşanan olayın ardından inceleme yapan bilirkişi , raporunda kazada kasıt bulunmadığını ancak alınacak tedbirlerle önlenebileceğini bildirdi. Duvar üzerine oturarak dikkatsiz davrandığı belirtilen Handa nın yüzde 50 kusurlu bulunduğu raporda , otelin sahibi ve müdürü olan İbrahim Hüzmeli nin de sorumlu olduğu anlatıldı. Ayrıca olaydan kısa süre önce yapılan boya nedeniyle boşluktaki çelik hasırın söküldüğü , daha sonra da kaynak yapılarak yerine konulmadığı belirtildi.
Savcılık , bilirkişi raporu doğrultusunda hazırladığı iddianamede İbrahim Hüzmeli ile otelin teknik işlerinden sorumlu çalışanı Enver Karadaş hakkında Bilinçli taksirle  ölüme  neden olmak suçundan 3 er yıldan 9 ar yıla kadar  hapis  cezası istedi. İkili önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi nde hâkim karşısına çıkacak.
 

HABERTÜRK


10.000$ Sanal Para ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! Ücretsiz Demo Hesabı için Başvurun!

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =