269 firmalı AOSB de yer kalmadı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar , 3 etapta  269  firmanın faaliyet gösterdiği bölgede , yeni firmalar için  yer  kalmadığını söyledi.

haberturk
0

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Antalya Temsilciliği üyeleriyle bir araya gelen  AOSB  Başkanı Bahar , Antalya sanayisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AOSB de halen 3 bölgede toplam  269  firmanın firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Bahar , tarımdan plastiğe , makineden metal sanayisine 8 ana sektörde firmaların  yer  aldığı  AOSB  nin Türkiye nin 5 inci büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ifade etti.

Bahar ,  AOSB  de yeni firmalar için  yer  kalmadığını dile getirerek , "3 bölgede yeni firmalara  yer  yok şu anda. 4 ve 5 nci parseller için çalışıyoruz. Yaklaşık 100 hektar daha bünyeye kazandırmak için çalışıyoruz. Şu anda yeni alan için 220 firmadan  yer  talebi var" diye konuştu.

Yeni parsellerde önceliği Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ve yeni  yer  talebinde bulunan firmalara vereceklerini anlatan Bahar , "Biz önce kendi sanayicimize bakıyoruz , bizim öncelikle kendi içimizdeki sanayiciyi korumak çok daha önemli ve değerli" ifadesini kullandı.

Bahar ,  AOSB  deki çevre kirliliğinin doyma noktasına geldiği için mermer tesislerine bölgede tahsis vermediklerini belirterek , mermer tesisleri için Korkuteli Organize Sanayi Bölgesinde  yer  verildiğini vurguladı.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULUYOR

Türkiye nin en çevreci ve yeşil organize sanayi bölgesi olan  AOSB  nin aynı zamanda en ucuz elektriği , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =