İki Alman bakandan Türkiye nin AB üyeliğine destek

Türkiye’nin  AB   üyeliğine  iki  Alman   bakandan   destek  geldi. Federal Adalet Bakanı  Heiko Maas  (SPD) ve Federal Savunma Bakanı  Ursula von der Leyen  (CDU) , Spiegel Dergisi’ne verdikleri mülakatta , Türkiye’nin  AB  üyesi olabileceğini belirttiler.

hurriyet
0

Türkiye’nin  AB  üyeliğine iki  Alman   bakandan   destek  geldi. Federal Adalet Bakanı  Heiko Maas  (SPD) ve Federal Savunma Bakanı  Ursula von der Leyen  (CDU) , Spiegel Dergisi’ne verdikleri mülakatta , Türkiye’nin  AB  üyesi olabileceğini belirttiler.

Genel olarak Türkiye’nin  AB  üyeliğinden yana olduğunu belirten Federal Adalet Bakanı  Heiko Maas  , “Ben adalet ve insan hakları ile ilgili fasılların artık açılmasından yanayım” ifadelerini kullandı.

Spiegel Online’de yer alan ön haberde Maas’ın , "O zaman Türkiye’nin basın özgürlüğü ve hukuk devleti alanında adımlar atması gerekecek” dediği aktarıldı. 

ÜYELİK ŞANSI VAR 

Federal Savunma Bakanı  Ursula von der Leyen  ise , görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda Türkiye’nin  AB  üyelik şansının bulunduğunu söyledi.

Bakan Leyen , Türkiye’nin  AB   üyeliğine  ilişkin görüşmelerin ilerlemesinin önemli olduğuna dikkat çekti.


Federal Savunma Bakanı Ursula von der Leyen

Görüşmelerin uzun bir süreç alacağına değinen von der Leyen ,  AB  üyeliğinin Türkiye’deki insanlar için de olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti. 

Haberde , iki bakanın Türkiye’nin  AB  üyeliği sürecinin sığınmacı kriziyle bağdaştırılmaması gerektiğini söyledikleri aktarılıyor.

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =