Şırnak İdil de askerler ayrıldı, iş makinaları geldi

 Şırnak  ın  İdil  ilçesindeki iki Mahallesinde bulunan hendek ve barikatların kaldırılması için 16 Şubat ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyon tamamlanıp  askerler  ilçeden ayrılırken , yasağın sürdüğü il

milliyet
0

İDİL ,(Şırnak) (DHA)

İlçede bulunan güvenlik güçleri patlayıcı tuzaklarını imha ederken , iş makinalarının ise orta refüjleri kaldırdığı görüldü.

İdil İlçesi nde hendeklerin kapatılması , barikatların kaldırılması ve PKK lıların etkisiz hale getirilmesi için 16 Şubat ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra asker ve polisin müşterek yürüttüğü operasyon 8 Mart ta sona ererken ilçede sokağa çıkma yasağı sürüyor. Çok sayıda askerin ayrıldığı ilçede kalan güvenlik güçleri , ilçenin Yeni ve Turgut Özal Mahallelerinde bulunan patlayıcı tuzaklarını imha ederken , ilçede çok sayıda iş makinası gönderildi. İlçeden operasyon sırasında hasar gören ev ve binaların harfiyatları iş manikaları tarafından ilçe dışına çekilirken , ilçenin en uzun caddesi olan Alanya caddesindeki orta refüjün ise iş manikaları tarafından kaldırıldığı görüldü. 18 Ocak tarihinde Belediye binası yakınlarında orta refüje tuzaklanan patlayıcının patlaması ile 3 polis şehit olmuştu. Güvenlik güçlerinin , orta refüjlere bomba konulması ihtimaline karşı ilçede bulunan tüm caddelerdeki orta refüjleri kaldıracağı öğrenildi.

 

 


23 TL’ye tatil mi olur? Tatile çıkacaklar dikkat! Bu yaz sizin yazınız olacak..

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =