Engellileri sınav heyecanı sardı

Kamu personeli olmak isteyen engelliler , 24 Nisan da yapılacak  ekpss  kurslarda hazırlanıyor.

hurriyet
0

Kamu personeli olmak isteyen engelliler , 24 Nisan'da yapılacak  ekpss  kurslarda hazırlanıyor.

Bu kapsamda Çankırı Milli  Eğitim  Müdürlüğü tarafından açılan  ekpss  hazırlık kurslarına engelliler yoğun ilgi gösteriyor. Halk  Eğitim  Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan ve 52 kişinin katıldığı kurslarda 2 ay boyunca matematik , Türkçe , tarih ve coğrafya dersleri verilecek.  ekpss  de başarılı olan kursiyerler memur olarak atanacaklar.     

Çankırı Milli  Eğitim  Müdürü Yusuf Yazıcı , engellilere yönelik daha önce de çeşitli proje ve kurslarının olduğunu belirtti. Engellilere daha önce açtıkları kurslara ilaveten şubat ayı içerisinde  ekpss  kursu açtıklarını belirten Yazıcı , "Engellilerimizin hayatlarını idame ettirecek şekilde yaşamalarını , kendi hayatlarını geçirecekleri paralarını kazanmalarını istiyoruz. Bunun için bu kursu açtık" dedi.     

Kursların oldukça verimli geçtiğine inandığını belirten Yazıcı , "9 görme engelli , 6 işitme engelli , 10 ortopedik engelli ve 27 si de diğer engelli gruplarından olmak üzere 52 kursiyerimiz var. Halk  Eğitim  Müdürlüğümüzde 2 şubede  Eğitim  veriliyor" diye konuştu.     

Kursiyerlere  Eğitim  materyallerinin Milli  Eğitim  Müdürlüğü tarafından verildiğini belirten Yazıcı , şöyle devam etti:
"Kursiyerlerimizin kaynak ve dokümanları milli  Eğitim  müdürlüğümüz tarafından sağlanıyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =