Rusya  Dışişleri Bakanlığı ,  ABD  nin kararının , iki ülke arasındaki ilişkilere  yıkıcı  etki yaptığını açıkladı.

milliyet
0

AA

Rusya Dışişleri Bakanlığı ,  ABD  nin  Rusya  ya uygulanan yaptırımları 1 yıl daha uzatma kararının , iki ülke arasındaki ilişkilere  yıkıcı  etki yaptığını açıkladı.

Bakanlığın Basın ve Enformasyon Dairesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ,  ABD  nin uyguladığı yaptırımları uzatma kararının iki ülke arasındaki ilişkilere  yıkıcı  etki yaptığı vurgulanarak , Moskova yönetiminin karara karşı cevap hakkını saklı tuttuğu belirtildi.

Açıklamada , "ABD nin , Ukrayna da yapılan darbenin ve şimdi de Kiev deki müşterilerinin yönetiminin vahim sonuçlarının sorumluluğundan kaçmak için iki yıldır  Rusya  ya karşı uygulanan yaptırımla oynamaya devam etmesi üzücüdür. Bu kararların , Minsk anlaşmalarının uygulanmasındaki Kiev in isteksizliği yüzünden yerinde sayan Ukrayna krizinin çözümüne bir katkısı olmasa da Rusya-ABD ilişkilerine  yıkıcı  etki yaptığı anlaşılıyor. Ayrıca , ülkelerimiz arasındaki diyalog atmosferi , bölgesel ve küresel güvenlik konularını da etkiliyor.  ABD  , ikili ilişkilerimizin çerçevesini gevşeterek , kendilerinin bize müracaat ederek yardım istedikleri uluslararası sorunların çözümünde işbirliği olanaklarını zayıflattığını dikkate almalıdır. Washington , yaptırım politikasının verimsiz olduğunu ve  Rusya  ile çatışma yönteminin tehlikeli olduğunu anlamalıdır.  Rusya  , ülke çıkarları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =