Saatte 1000 jean satıyor

Kuruluşunun 25’inci yılını kutlayan Mavi’nin Ceo’su  Cüneyt Yavuz  ,  “Mavi ,  Saatte   1000  adet  jean  satan güce ulaştı. Bu yıl hedef 1.5 milyar lira ciro” dedi.

hurriyet
0

Kuruluşunun 25’inci yılını kutlayan Mavi’nin Ceo’su Cüneyt Yavuz ,  “Mavi ,  Saatte   1000  adet  jean  satan güce ulaştı. Bu yıl hedef 1.5 milyar lira ciro” dedi.

DÜNYA markası olma yolunda öncü markalarımızdan  Mavi Jeans  , kuruluşunun 25’inci yılında 1.5 milyar lira ciro bekliyor. Yıllar önce , “Bu Türkler de çok oluyor” sloganlı reklamlarıyla pozitif milliyetçilik yaparak dünyaya açılan Mavi’nin CEO’su Ceo’su  Cüneyt Yavuz  dün markanın 25 yıllık yolculuğunu ve hedeflerini anlattı. Cüneyt Yavuz’un verdiği bilgiye göre Mavi , artık  Saatte  ortalama  1000  adet  jean  satan bir marka. 25 yıl içinde toplam satılan  jean  adeti ise 70 milyonu aşmış durumda. 

TURKVEN ÇIKIYOR MU?

Yavuz , Mavi Jeans’in 2015’te zor günler geçiren perakende sektöründeki daralmadan etkilenmediğini belirtti ve “Geçen yıl yüzde 30 büyüdük. Bu yıl yaklaşık 8 milyon  jean  satmayı hedefliyoruz” dedi. Yavuz , 2008’de Mavi’ye  yatırım  yapan özel girişim sermayesi fonu Turkven’in kısa süre içinde Mavi’den çıkacağı söylentileriyle ilgili olarak da , “Turkven uzun zamandır bizimle. Türkiye’de başka yatırımları da oldu. 12 yıllık bir anlaşmamız var ve buna göre daha 4 yılımız var” dedi. Mavi’nin Türkiye  jean  pazarında yüzde 18’lik payla pazar lideri olduğunu söyleyen Yavuz , şöyle konuştu: “2008’den beri yılda ortalama yüzde 30 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =