Erdoğan, Afyon da 41 tesisi açtı

 başbakan recep tayyip erdoğan  ,  afyonkarahisar  da 41 ayrı tesisin açılışını yaptı.

haber7
0

Erdoğan , törende yaptığı konuşmada , açılışı gerçekleştirilen tesisislerin  afyonkarahisar  a hayırlı olması dileğinde bulundu.

Afyonkarahisar , Anadolu nun batıya açılan kapısı , doğuyu batıya , kuzeyi güneye bağlayan yolların kavşak noktası olduğunu belirten Başbakan  Erdoğan  , Biz ,  afyonkarahisar  ı adeta yatırımların da kavşak noktası haline getirdik , getiriyoruz dedi. Buna yönelik eğitimden sağlığa , adaletten emniyete , ulaşımdan , enerjiye ve tarıma her alanda adımlar atıldığını anlatan Başbakan  Erdoğan  , değişik alanlarda gerçekleştirdikleri bu açılışlar ile  afyonkarahisar  a olan ilgi ve alakalarını göstermek istediklerini ifade etti.

Açılışı yapılan tesisler arasında eğitim kurumlarının da bulunduğunu belirten Başbakan  Erdoğan  , Dört yıl içerisinde tüm dersliklerimizi , tüm sınıflarımızı , artık kara tahtayı bırakarak , akıllı tahta ile projeksiyon cihazlarımızla donatacağız. Her öğrencimize ücretsiz olarak elektronik kitap vereceğiz , e-kitap. Bütün müfredat onun içerisinde olacak. öğrencimiz kitabını ister yanında getirir , ister getirmez her şey o iPad kadar bir e-kitabın içerisinde , belki teknolojinin gereği daha da küçülebilir , bu hale dönüşecek. Bugün Amerika da , Japonya da , Avrupa da bir çok ülkelerde bu konuda eğitim teknolojisinde neler varsa bizim de artık yavrularımız bunları inşallah görecek diye konuştu.

Başbakan  Erdoğan  , konuşmasının ardından kurdeleyi keserek 41 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Daha sonra açılışını yaptığı Osman Gazi Anadolu Lisesi nde sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Başbakan  Erdoğan  , akıllı tahta hakkında öğrencilere bilgi aktardı.

Başbakan  Erdoğan  , öğrencilere , okullarından memnun olup olmadıklarını sordu. Öğrencilerden evet yanıtını alan  Erdoğan  , bu kez de Kışın üşüdünüz mü? diye sordu. öğrencilerin okullarından ve imkanlarından memnun olduklarını ifade etmeleri üzerine de  Erdoğan  , Şikayetlerinizi bana , memnuniyetinizi vatandaşa anlatın dedi.

Erdoğan , öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

AA

Etiketler:  başbakan recep tayyip erdoğan   afyonkarahisar   tesis   açılışış 


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =