Sosyal medyanın  anayasası  hazırlanacak

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  binali yıldırım  , Türkiye nin , Avrupa Komisyonu Siber Suçlar Komisyonuna taraf olduğunu belirterek , Komisyon , siber ortam için bir metin hazırlayacak ve herkes bu metne uyacak. Ayrı ayrı kanunlar olm

hurriyet
0

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  binali yıldırım  , Türkiye'nin , Avrupa Komisyonu Siber Suçlar Komisyonuna taraf olduğunu belirterek , "Komisyon , siber ortam için bir metin hazırlayacak ve herkes bu metne uyacak. Ayrı ayrı kanunlar olmayacak. Bu metin  Sosyal   medyanın  , internetin , siber suçların , siber ortamın  anayasası  olacak" dedi.

Yıldırım , kullanımı gittikçe yaygınlaşan  Sosyal  medyaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.     

Hayatın bir gerçeği haline gelen  Sosyal   medyanın  yaygın kullanımından mutluluk duyduklarını dile getiren Yıldırım , bu alanda yapılan yatırımlarla Türkiye nin Afrika ülkeleri seviyesinden Avrupa nın ilk 10 ülkesi arasına girdiğini anlattı. Yıldırım , bugün dünya nüfusunun yarısından fazlasında internet erişimi olmadığını , Türkiye de nüfusun yüzde 80 inin internet kullandığını kaydetti.     

"İNTERNET İLACA BENZİYOR , AYARINI KAÇIRINCA ZEHİRLİYOR"     

Yıldırım , Türkiye nin  Sosyal  medya kullanımında dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığını ifade ederek , "İnternet , çaya çorbaya limon gibi. Çok faydalı bir şey ama ayarını kaçırdığınız zaman ilaca benziyor , tedavi edecekken zehirliyor" dedi.     

İnternetin zararlı etkilerine dikkati ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =