Sosyal medyanın "anayasası" hazırlanacak

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ,  Sosyal  medya ve siber ortam için anayasa niteliğinde yazılı metinler oluşturulacağını açıkladı

haberturk
0

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım , Türkiye nin , Avrupa Komisyonu Siber Suçlar Komisyonuna taraf olduğunu belirterek , "Komisyon , siber ortam için bir metin hazırlayacak ve herkes bu metne uyacak. Ayrı ayrı kanunlar olmayacak. Bu metin  Sosyal   medyanın  , internetin , siber suçların , siber ortamın  anayasası  olacak" dedi.

Yıldırım , AA muhabirine , kullanımı gittikçe yaygınlaşan  Sosyal  medyaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hayatın bir gerçeği haline gelen  Sosyal   medyanın  yaygın kullanımından mutluluk duyduklarını dile getiren Yıldırım , bu alanda yapılan yatırımlarla Türkiye nin Afrika ülkeleri seviyesinden Avrupa nın ilk 10 ülkesi arasına girdiğini anlattı. Yıldırım , bugün dünya nüfusunun yarısından fazlasında internet erişimi olmadığını , Türkiye de nüfusun yüzde 80 inin internet kullandığını kaydetti.

"İNTERNET AYARINI KAÇIRINCA ZEHİRLİYOR"

Yıldırım , Türkiye nin  Sosyal  medya kullanımında dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığını ifade ederek , "İnternet , çaya çorbaya limon gibi. Çok faydalı bir şey ama ayarını kaçırdığınız zaman ilaca benziyor , tedavi edecekken zehirliyor" dedi.

İnternetin zararlı etkilerine dikkati çeken ve bu konuda toplumu korumak istediklerini vurgulayan Yıldırım , şunları söyledi:

"Biz diyoruz ki  Sosyal  medya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =