2023 tekno tüneli!

 İstanbul  Teknopark’taki  2023  konseptli inovasyon  tüneli  küçük yaşta teknolojiye karşı ilgi uyandırmak için çocukları ağırlamaya başladı

milliyet
0

Duygu Erdoğan

Almanya’daki ünlü Ar - Ge (araştırma ve geliştirme) laboratuarı Dai - Labor’un Direktörü Prof. Dr. Şahin Albayrak ,  İstanbul  Teknopark’taki Ar - Ge merkezi ‘SLabs’ içindeki inovasyon tünelinde çocukları ağırlamaya başladı.
Samsung Türkiye ve Semper - Tech işbirliğiyle açılan teknoparktaki inovasyon  tüneli   Samsung  ve  Turkcell  iş ortaklığıyla hayata geçirildi.
‘Face the future life 2023’ konseptli tünelde küçük yaştan başlayarak çocuklara teknolojinin eğlenceli yanını gösterip heveslendirmek istediklerini belirten Albayrak , “Mesela bu SLabs’ta her şey akıllı cihazlarınızla kontrol edilebiliyor. Bu bile çok farklı geliyor çocuklara ve öğrenmek istiyorlar” dedi. 
Yakın gelecek olarak  2023  yılının seçilmesinin Türkiye’nin hedefleriyle orantılı olması nedeniyle seçildiğini anlatan Semper-Tech Genel Koordinatörü Cem Doğan , bu döneme kadar gelişebileceğini düşündükleri teknolojik gelişmeleri sunduklarını ifade etti. 
Albayrak , her ay Slabs’ta ve tünelde çeşitli öğrenci gruplarını ağırlamaya karar verdiklerini anlatarak , oluşturdukları deneme ortamıyla kafalarda soru işaretleri oluşturarak , inovasyona ilgiyi en üst düzeyde tutmak istediklerini söyledi. 
Temizlikçi robot...
İlk defa çocukların gezdirilmeye başlandığı SLabs’ta ve içinde yer alan inovasyon tünelinde her şey kişinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =