Turan: Yeni anayasa oku yaydan çıktı!

 AK Parti   Grup Başkanvekili   Turan  , “Yeni  Anayasa  milletin talebi. Ok  yaydan  çıktı.  AK Parti  dayatmalara izin verecek bir parti değil” dedi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

AK Parti  Grup Başkanvekili   Bülent Turan  , Star’a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP’nin ön koşulları nedeniyle  Anayasa  Uzlaşma Komisyonu’nun  dağıldığını vurgulayan  Turan  , CHP’nin kendisini hala vesayet döneminin esas aktörü zannettiğini belirterek , “Henüz esasa geçilmemişken , usul üzerinde konuşurken bazı konuların masaya getirilmemesini dayatmak uzlaşmanın mantığına sığmaz” dedi. Müzakerenin ikna üzerine kurulu bir yol olduğunu anlatan  Turan  , “CHP , tek partili yıllarda yaşadığımızı sanarak öyle davranıyor olabilir. Ancak öyle bir dünyada ve Türkiye’de yaşamıyoruz artık. Talep dayatmak siyaset değildir.  AK Parti  , dayatmalara izin verecek bir parti de değildir” ifadesini kullandı.

"YENİ  Anayasa  MİLLETİN TALEBİ"

AK Parti’nin amacının dört partinin de üzerinde uzlaştığı bir anayasanın yapılması olduğunu anlatan  Turan  , “Eğer bu mümkün değilse üç parti bir araya gelir ve  Yeni  bir  Anayasa  yapılır. Bunun gerçekleşmemesi durumunda iki parti bir araya geliriz. Şayet bu da imkansız olursa o zaman kendi  Anayasa  taslağımızı kamuoyuna sunar ve uzlaşmayı partiler üstü bir şekilde milletle yaparız. CHP’nin masayı devirmiş olması bizi  Yeni   Anayasa  yapma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =