Marina Alabau Zika virüsüne yakalandığını açıkladı

Olimpiyat altın madalyasına sahip olan sörfçü  Marina   Alabau  ,  Zika   virüsüne  bulaştığını açıkladı.

hurriyet
0

Olimpiyat altın madalyasına sahip olan sörfçü  Marina   Alabau  ,  Zika  virüsüne bulaştığını açıkladı.

Olimpiyatlarda da mücadele edecek olan  Marina   Alabau  , Aralık ayında Brezilya da antrenman yapmak için bulunduğu sırada vücudunun  Zika  virüsünü kaptığını açıkladı. Güney Amerika da ortaya çıkan ve sivrisineklerden insanlara bulaşan  Zika  virüsü , temelde direkt olarak insanları ölümcül bir hastalığa itmese de anne karnındaki bebeklerin gelişimini etkiliyor.

Ayrıca geçtiğimiz ayda ilk kez insandan insana cinsel temas yoluyla geçtiği de fark edilmişti. Şu ana kadar toplamda 34 ülkede  Zika  bulgusuna rastlanırken , genel olarak Latin ülkelerinde yer bulan bu  Virüs  (sivrisineklerin yaz ayında çok bulunması) Brezilya da yazın düzenlenecek olimpiyatlar öncesinde de sporcuları endişelendiriyor. Kaldı ki ABD nin olimpiyatlara sporcu göndermeyebileceği de konuşuluyor.

Bu virüsün vücuduna bulaştığını belirten  Alabau  , İsrail de verdiği bir röportajda acı verici semptomların olduğunu ama Rio 2016 yı tehlikeye atacak düzeyde bir hastalığının olmadığını belirtti. "Yazın Rio ya atletlerini göndermek istemeyen ülkeler var. Bundan sonra benim de  Zika  virüsünü taşıdığımı insanlara söylemem gerekirdi. Taşıyorum ama bu o kadar da kötü bir şey değil. Demek istediğim şey bahsedildiği kadar tehlikeli olmayan bir durum. Bir haftalık bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =