Kuvayi Milliye Destanı'nın galasında büyük alkış

Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunlarından  Kuvayi   Milliye  Destanı’nın galası Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Hakan Yavaş’ın yönettiği  Kuvayi   Milliye  Destanı’nın galasına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen , Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu , Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur , Celile Toyon , İhsan Ustaoğlu , Esin Eden , Murat Prosçiler , Fuat İşhan , Tuncer Cücenoğlu , Hayati Asılyazıcı , Ersan Uysan , Jale Şengül , Yaşar Özel , Saadet Sun ve Aycan Sümercan’ın da içinde bulunduğu birçok sanatçı , gazeteci , eleştirmen , akademisyen ve bürokrat katıldı.

Geceye katılan konuklara temsili İstiklal Madalyası dağıtıldı.

"Kuvayi  Milliye  Destanı" , işgal edilen tüm ülkelere ve ezilen halklara örnek olan ulusal kurtuluş savaşımızın anlatıldığı , edebi değeri en yüksek ve önemli eserlerden biridir. Bu benzersiz varoluş mücadelesi tarihsel karakterlerden öte kadınların , çocukların , köylülerin yani Anadolu insanının "kahramanlıkları" , yaşanmış öykülerden yola çıkılarak Nazım Hikmet in essiz dizeleriyle destanlaşıyor. Şehir Tiyatroları , bağımsızlık ülküsüyle ölümsüzleşenlerin destanını dinamik bir kadro ve yeni biçim arayışıyla sahneye aktarıyor.

Oyunda; Can Ertuğrul , Engin Akpınar , Seza Güneş , Derya Yıldırım , Ali Mert Yavuzcan , Irmak Örnek , A. Yağmur Ulusoy , Ömer Barış Bakova , Eraslan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =