Detoks faydalı mı zararlı mı?
Etiketler:

Vücudu doğru besinlerle toksinlerden arındırmak amacıyla yapılan  Detoks  doğru yapılmadığında vücuda birçok zarar veriyorir şekilde yapılmadığında; karaciğer , böbrek ve bağırsak sağlığını ciddi ölçüde etkiliyor.

haberturk
0

Sağlıklı ve formda kalmak için son yıllarda  Detoks  programları öne çıkıyor. Vücudu doğru besinlerle toksinlerden arındırmak amacıyla yapılan bu uygulama , bilinçli bir şekilde yapılmadığında; karaciğer , böbrek ve bağırsak sağlığını ciddi ölçüde etkiliyor. Beslenme Danışmanı Uz. Dyt. Işınsu Köksal ,  Detoks  konusunda bilinmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

VÜCUDA YARARLI BESİNLER İÇERİ ALINIRKEN ZARARLI MADDELER DIŞARI ATILIYOR

Detoksifikasyon; su ve hava kirliliği , deodorantlar , endüstriyel atıklar , organik ve hijyenik olmayan hormonlu besinler aracılığıyla alınan ,  zararlı  maddelerin karaciğer tarafından etkisiz hale getirilerek , vücuttan atılması işlemine denir. Ayrıca sadece dışarıdan alınan kimyasalların değil , vücuttaki  zararlı  bakteri ve parazitlerin toksik etkisinin önlenmesi de detoksifikasyon anlamına gelmektedir.

Doğru bir beslenme planı ve yaşam tarzı değişiklikleri ile  Detoks  uygulaması yaparak vücuttaki  zararlı  maddelerin atılmasını sağlamak mümkündür. Bu nedenle vücudumuzun detoksifikasyonunu gerçekleştiren karaciğer başta olmak üzere , böbrekler ve diğer organların da sağlığını koruyarak  Detoks  gücünü arttıran besinleri bilmek çok önemlidir. İkinci aşama ise vücutta enfeksiyon yapıcı maddelerin üretimini azaltan besinlerin tüketiminin arttırılması ve enfeksiyona yol açan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =