İşte yılın annesi

Oğlu mayına basarak  şehit  olmuştu...

haberturk
0

Bitlis in Çeltikli mevkiinde terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak 2007 yılında  şehit  olan Uzman Jandarma Çavuş Kaşif Arslan ın  annesi  Samsunun Havza ilçesinde  yılın   annesi  seçildi.

Başbakan Erdoğan ın Kastamonu mitingi sonrasında Başbakanlık otobüsüne eskortluk yaparken terör örgütü mensuplarınca yapılan bombalı ve silahlı saldırıda  şehit  olan polis memuru Recep Şahin , cenaze merasiminde "Şehidim gittiğin yerde oğluma da şehidime de selam söyle" diyerek ağlayan 64 Yaşındaki  şehit   annesi  Muazzez Arslan ın feryadı tören alanındaki protokole duygusal anlar yaşatmıştı. Havza Kaymakamlığı Muazzez Arslan ı  yılın   annesi  seçti.  yılın   annesi  seçilen  şehit   annesi  Muazzez Arslan a şilt verildi. Anneler Günü nde Havza Kaymakamı Erol Rüstemoğlu , eşi Esra Rüstemoğlu , Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilciliği Başkanı Harun Saat ,  şehit  annesini evinde ziyaret ettiler. Şehit annesine plaket ve çiçek takdim edildi.

Havza Kaymakamı Erol Rüstemoğlu yaptığı konuşmada , " Şehit polis memuru Recep Şahin in cenazesinde bizlerin şahit olduğumuz , bir annenin özlemini yansıtan duygusal hareketinizden ötürü yapılan değerlendirmelere sonucunda sizi Havza da  yılın   annesi  olarak seçtik. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz" dedi.

Muazzez Arslan ise her Anneler Günü nde sabah erkenden oğlunun kendini arayarak anneler günü kutladığını anlatarak; "Sizlerin hiç beklemediğim bir anda gelip elimi öpmeniz ve beni  yılın  anneliğine laik görmeniz bana onur verdi. Allah ülkemize ve Havzamıza bir daha böyle bir acı yaşatmasın" diye konuştu.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise  şehit  ailelerinin her zaman yanında ve hizmetlerinde olduklarını belirtti.

İHA


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =