Eskinin ‘değnekçileri’ şimdi akademili oldu

İstanbul’un en büyük baş ağrılarından olan ‘değnekçiler’in yerini alan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK görevlileri Akademi’de eğitiliyor

milliyet
0

ÖZDE BAŞTUĞ İstanbul

Bir zamanlar “değnekçi” diye tabir edilen sokak otoparkçıları artık okullu oldu. İSPARK , kurduğu ‘Akademi’yle , “Otopark ve Ulaşım Hizmetleri Sertifikasyon eğitimi” adlı programla bünyesindeki personeli eğitiyor. Eğitimde , otopark görevlilerine , iletişim , halkla ilişkiler , ileri sürüş ve park teknikleri  dersleri veriliyor.

İSPARK Akademi , yaklaşık 2 bin otopark görevlisine sertifika sahibi yapacak. Çalışanlarını eğitimli birer personele dönüştürmeyi hedefleyen İSPARK , bu amaçla eğitimlere başladı. Otopark sorumluları , 40 saati İSPARK Akademi’de 24 saati de  İstanbul  Ticaret Üniversitesi’nde olmak üzere toplamda 64 saatlik bir  eğitim  programından geçerek “Otopark Yöneticisi” sertifikası alacak.

İlk yardım eğitimi

Otoparkçıların gördüğü eğitimlerden biri de ilk yardım bilgileri. Doktor Ali Yüksel tarafından verilen uygulamalı ilk yardım eğitimine katılan otopark görevlileri , acil bir duruma nasıl müdahale edeceklerini öğreniyor. Otopark görevlileri , burada aldıkları eğitimler sayesinde aynı zamanda “gönüllü ilkyardım ordusu” haline geldiklerini söylüyor. Ferhat T. “Akademi’de aldığımız eğitimler bizlere çok yararlı oluyor.  sağlık  , ilk yardım gibi farklı konularda anlatılanlarla yaptığımız işin önemini daha iyi kavrıyoruz” dedi.

Otoparkçılar , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =