Etiketler:

 MHP  yönetimi muhaliflerin girişimlerini boşa çıkarmak için zaman kazanma taktiği uygulayacak

milliyet
0

ÖNDER YILMAZ 

Muhaliflerin olağanüstü kurultay çağrısı talebiyle açtığı davanın hazırlık tutanağı ve dava dilekçesi  MHP  Genel Merkezi’ne ulaşırken , parti yönetimi avukatlarıyla çalışma başlattı. 
MHP yönetiminin muhaliflerin taleplerini savuşturmaya yönelik birden çok hamle imkanı bulunuyor. İlk adım mahkemenin istediği bilgileri eksiksiz olarak yanıtlamak olacak. Yanıtta genel merkeze iletilen delege imzalarındaki eksik ve kusurlara dikkat çekilirken , çağrı heyetinin olağanüstü kongreyi toplamaya yetkisi olmadığı vurgusu yapılacak ,  MHP  yönetiminin taktik stratejisi zaman kazanma eksenine oturtulacak. Bu amaçla bütün süreler sonuna kadar kullanılacak. Mahkemenin olağanüstü kongrenin toplanması için çağrı heyeti ataması halinde “temyiz” hamlesi devreye sokulacak. Yargıtay’a yapılacak temyiz başvurusuyla yerel mahkemenin verdiği kararın hukuki temellere dayanmadığı vurgulanacak ve oluşturulan kayyum heyetinin temyiz sonuçlanıncaya kadar olağanüstü kongre çalışmalarına başlayamayacağı vurgusu yapılacak. 
AYM’yi zorlayacak
Genel merkezin önünde tüm yargı süreçleri tamamlansa dahi çıkan kararı uygulamama hamlesi de bulunuyor. 2005’te CHP’nin mahkeme kararına rağmen olağanüstü kongreyi yapmamasını kendine göre yorumlayan  MHP  yönetimi , CHP’nin , “mahkeme kararını uygulamama” kararının  Anayasa  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =