Kılıçdaroğlu: "Recep Bey in yeni merakı kaset izlemek!"

 Kılıçdaroğlu  ,  Niğde  Hükümet Meydanı nda düzenlenen mitingde Başbakan Erdoğan ve AK Parti ye yüklendi

haberturk
0

Miting alanında Başbakan  Kılıçdaroğlu  sloganlarıyla karşılananCHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu  , sloganlara , Halkın desteğiyle başbakan da olacağız , bu ülkeyi  AKP  hükümetinden kurtaracağız dedi.

Konuşmasında hükümeti eleştiren  Kılıçdaroğlu  , Onlar ülkeyi yönetmiyor , onlar nasıl köşeyi döneriz onun hesabını yapıyorlar diye konuştu. Hükümetin , Hedefimiz 2023 dediğine dikkat çeken  Kılıçdaroğlu  , 1923 ü bilmeyenlerin 2023 ten haberi olmayacağını söyledi.

Kemal  Kılıçdaroğlu  , şöyle konuştu: Hedefimiz 2023 diyorlar. 1923 vizyonu olmayanların 2023 vizyonu olabilir mi? 1923 ü bilmeyenlerin 2023 ten haberi olmaz. 12 milyon 815 bin yoksulumuz var ama ne diyorlar? İstikrar sürsün diyorlar , yoksulluk devam etsin diyorlar , bunu kabul edecek misiniz? Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin , diyoruz. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün raporuna göre , her on çocuktan biri aç. İstikrar sürsün diyor. Senin istikrarın devam ediyor , millette istikrar mı kaldı.

"ÇOCUKLARINA KAHVALTI VEREMEDİ DİYE BİR ANNE İNTİHAR ETTİ!"
Bugünün Anneler Günü olduğuna işaret eden  Kılıçdaroğlu  , bütün annelerin elini öptüğünü ve onların gününü kutladığını dile getirdi. Bütün annelerin kutsal olduğunu ve başlarının üzerinde yeri olduğunu ifade eden  Kılıçdaroğlu  , Samsun da 2.5 aylık Kübra bebeğin açlıktan öldüğünü öne sürerek , 4 çocuğuna sabah kahvaltısı veremedi diye bir anne intihar etti. İşte 21. yüzyılın Türkiye si bu diye konuştu.

Askerlik süresini 15 aydan 9 aya , daha sonra da kademeli olarak indireceklerini belirten  Kılıçdaroğlu  , Biz bunu söylerken , memleketi kim koruyacak diyor. Senin oğlun 21 günlük askere giderken hiç aklına geldi mi , bu memleketi kim koruyacak diye dedi.

"EMEKLİLER HAYATLARINDAN MEMNUN MU?"
Miting alanında Bükülmez Ozan lakaplı bir halk aşığının emeklilerle ilgili yazdığı pankartı okuyan  Kılıçdaroğlu  , şöyle devam etti:  Recep  Bey;e göre , emeklinin durum çok iyi. İyi mi emeklinin durumu?  Recep   Bey  ve arkadaşları TBMM de kürsüye çıkıp emekliye ne kadar büyük avantaj sağladıklarını , emekliye ne kadar büyük paralar verdiklerini anlatıyorlar , emeklinin cebi artık para şişkini diyorlar. Emeklilerin  AKP  iktidarında durumları iyiyse yaz tatillerini Kanarya adalarında yapıyorlarsa mesele yok zaten , gider  AKP  ye oyunu verir. 9 milyon emekli , eşleri ile birlikte 18 milyon emekli -çocuklarını saymıyorum- isteseler tek başına bir siyasi partiyi iktidara getirirler. Eğer hayatınızdan memnunsanız adresiniz belli AKP. Hayır memnun değiliz , biz de milli gelir artışından pay istiyoruz , ikinci sınıf yurttaş olmak istemiyoruz , bizim de intibak yasamız çıksın , aramızda eşitsizlikler var , bunlar düzeltilsin diyorsanız adresiniz belli; altı ok , üçüncü sıra , evet mührü CHP. Emekli kardeşlerimin iyi düşünmesi lazım , onların oyunu istiyorum. Bir teki bile dışarıda kalmasın , 9 milyon oyun , 9 milyonunu da istiyorum

Kılıçdaroğlu , partililerin Şifreci Tayyip sloganları üzerine ,  Recep   Bey  in şifresini buldum. 12 Haziran 2011 yazın , iktidar cebinize gelsin. Bir sınav yapmayı dahi beceremeyen bir iktidar , Allah aşkına ülkeyi yönetebilir mi? Önce efendim şifre mifre yok dediler , sonra dediler sehven olmuş , sonra plağı değiştirdiler. Vallahi , billahi var ama kopya çekeni tespit edemedik dediler. Şimdi buradan soruyorum , kopya yoksa şifre niye var? diye konuştu.

KENDİ BAŞBAKANI BİLE DOMUZ GRİBİ AŞISI OLMADI
Kemal  Kılıçdaroğlu  ,  Niğde  de  CHP  nin yükselişini gören hükümetin , buraya bakanlar gönderdiğini belirterek , bunlardan birinin de dün kente gelen Sağlık Bakanı olduğunu kaydetti. Domuz gribi aşısına tüyü bitmemiş yetimin hakkının ödendiğini savunan  Kılıçdaroğlu  , şunları anlattı: Kendi Başbakanı bile o aşıdan olmadı. Ben oldum. Yazık günah değil mi? Van da bir yolsuzluk oldu. Savcıya talimat veriyorlar yolsuzluğu durdur . Kendisine bir soru sordum , kardeşim cumhuriyet savcısına yolsuzluğu durdur talimatını hangi yolsuzluğa dayanarak verdin , cevap var mı? Cevap yok. Yazıyı inkar edemiyor. Yoksa alnına yapıştıracağım yazıyı. Sen bir yolsuzluk davasını , savcının elindeki bir dosyayı hangi gerekçe ile durdur diyorsun? Üstelik hemen durdur diyor. Bütün o hortumları keseceğim.

Kılıçdaroğlu , Türkiye de 12 milyon 715 bin yoksul bulunduğuna dikkati çekerek , iktidar olduklarında aile sigortasını getireceklerini anımsattı. Her ailede huzur ve barış olması gerektiğini , her ailede çocukların karnının doyması gerektiğini belirten  Kılıçdaroğlu  , şöyle dedi: Çocukların karnı doyarsa , annelerin yüzünde gülücükler açar. Ben şunu söylüyorum; geliri olmayan , yoksul olan bir ailede kadının banka hesabına her ay en az 600 lira para yatıracağız. Kadın her ay gidecek , bankadan parasını çekecek , çoluk çocuğun rızkını sağlayacağız. Yanlış mı söylüyorum? Bana verdikleri cevaba bakın parayı nereden bulacaksın? Senin bütün yandaşların köşeyi döndü. Son yaptıkları rezalete bakın. Oy pusulasını 12 milyona basıyorlar. Sonra birisi diyor ki insaf kardeşim , 12 milyona kağıt mı basılır , ikinci ihaleyi yapıyorlar , 900 bin lira. 13 kat fiyat düşüyor. Hortuma bakın. Ben dedim ya bunların hortumunu keseceğim .  AKP  genel merkezine bağlanan o hortumları kesmezsem bana da Kemal demesinler.

"İKTİDARI DÖNEMİNDE YAPILAN YOLSUZLUKLARDAN DAĞ OLUŞUR
Başbakan Erdoğan ın dün gördüğü çocuklara Bizim zamanımızda ayakkabımız yoktu dediğini öne süren  Kılıçdaroğlu  , konuşmasını şöyle sürdürdü: Daha öncede diyordu benim ayakkabılarımın altı delikti diye. Ondan sonra döndü ben de bir SSK emeklisiyim dedi. O nun SSK emeklisi olmadığını ispat ettim , bir daha dut yemiş bülbül gibi konuşmadı. Şimdi diyor ki yırtık ayakkabılarım vardı . Sevsinler senin yırtık ayakkabılarını. Şimdi neyin var. Siyasete yırtık ayakkabı ile giren , sonra da dünyanın en zengin başbakanlarından biri olan bir kimseye Allah aşkına güvenebilecek misiniz? Yürüttüğün yeter demiştim dava açıyor. Onun iktidarı döneminde yapılan yolsuzluktan bir dağ oluşturacağım. O nun boyunu aşacak , yolsuzluk dosyaları."

"RECEP BEYİN YENİ MERAKI  kaset  İZLEMEK"
Halka özgürlüğü ve demokrasiyi getireceklerini kaydeden  Kılıçdaroğlu  , Herkes telefonları ile özgürce konuşabilecek. Burada bir pankart vardı Kasetçi Tayyip diyor.  Recep   Bey  in  yeni   merakı   kaset   izlemek  , bel altı kaseti  izlemek  , onu kullanmak. İnsanda ahlak olur , insanda yasalara uymak gibi bir erdem olur. Eğer bir yerde yasa dışı işlemler yapılıyorsa bir yerde telefonlar dinleniyorsa bunun sorumlusu sensin ey  Recep  Bey. Niye bunlara izin veriyorsun. diye konuştu.

Kılıçdaroğlu , Türkiye de  yeni  bir sürece girilmesi , halkın sorunlarının çözülmesi gerektiğini vurgulayarak , üç bakanlar kurulu oluşturabilecek kapasiteleri olduğunu söyledi.  Kılıçdaroğlu  , herkesi kucaklayacaklarını belirterek , çiftçiye ananı da al git demeyeceklerini sözlerine ekledi.

Kılıçdaroğlu , konuşmasının ardından seçim otobüsünün üzerinden halkı selamladı.

AAPaylas
Yorum Yaz
1 + 9 =