Kılıçdaroğlu: Elektrik borcu sıfırlanacak

 chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu  , iktidar olmaları halinde çiftinin  Elektrik  borçlarını tümüyle sıfırlayacaklarını söyledi.

haber7
0

Kılıçdaroğlu , partisi tarafından  niğde  de hükümet meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Miting alanında Başbakan Kılıçdaroğlu sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu , sloganlara , Halkın desteğiyle başbakan da olacağız , bu ülkeyi AKP hükümetinden kurtaracağız dedi.

Konuşmasında hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu , Onlar ülkeyi yönetmiyor , onlar nasıl köşeyi döneriz onun hesabını yapıyorlar diye konuştu.

Ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap soracaklarını belirten Kılıçdaroğlu , Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap sormayacak mıyız? Onlardan bunun hesabını fitil fitil soracağız. Çiftçinin , esnafın hakkını yiyeceksin , sonra ben ülkeyi yönetiyorum diyeceksin. Hala kendini İstanbul belediye başkanı sanıyorsun dedi.

Hükümetin , Hedefimiz 2023 dediğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu , 1923 ü bilmeyenlerin 2023 ten haberi olmayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu , şöyle konuştu:

Hedefimiz 2023 diyorlar. 1923 vizyonu olmayanların 2023 vizyonu olabilir mi? 1923 ü bilmeyenlerin 2023 ten haberi olmaz. 12 milyon 815 bin yoksulumuz var ama ne diyorlar? İstikrar sürsün diyorlar , yoksulluk devam etsin diyorlar , bunu kabul edecek misiniz? Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin , diyoruz. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün raporuna göre , her on çocuktan biri aç. İstikrar sürsün diyor. Senin istikrarın devam ediyor , millette istikrar mı kaldı.

İktidara gelmeleri halinde çiftçinin  Elektrik  borçlarını tümüyle sıfırlayacaklarını , bu konuda söz verdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu , Barış getirmişler , faizleri biraz düşüreceklermiş , çiftçi borçlarını ödeyecekmiş... Patates ekmeyi yasaklamışsın çiftçi borcunu nasıl ödeyecek? Size bir sözüm var;  Elektrik  borçlarını tümüyle sıfırlayacağım. Bunu  niğde  den ilk kez açıklıyorum. Çiftçinin  borcu   sıfırlanacak  ,  elektrik borcu  kalmayacak dedi.

Bugünün Anneler Günü olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu , bütün annelerin elini öptüğünü ve onların gününü kutladığını dile getirdi.

Bütün annelerin kutsal olduğunu ve başlarının üzerinde yeri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu , Samsun da 2.5 aylık Kübra bebeğin açlıktan öldüğünü öne sürerek , 4 çocuğuna sabah kahvaltısı veremedi diye bir anne intihar etti. İşte 21. yüzyılın Türkiye si bu diye konuştu.

Askerlik süresini 15 aydan 9 aya , daha sonra da kademeli olarak indireceklerini belirten Kılıçdaroğlu , Biz bunu söylerken , memleketi kim koruyacak diyor. Senin oğlun 21 günlük askere giderken hiç aklına geldi mi , bu memleketi kim koruyacak diye dedi.

Niğde de yurt sorunu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu , en geç iki yıl içinde yurt sorununu çözeceğine söz verdiğini ve yurtsuz öğrenci kalmayacağını ifade etti.

AA

Etiketler:  chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu   niğde   çiftçi   elektrik borcu 


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =