İmamı ölüme terk eden sürücüye 5 yıl

Adana da kiralık otomobille çarptığı imam Agid Erzen i  ölüme   terk  ettiği ileri sürülen Emre Kırtan 5  yıl  hapis cezası aldı

haberturk
0

HABERTÜRK HABER MERKEZİ

Adana da kiralık otomobille çarptığı imam Agid Erzen i  ölüme   terk  ettiği ileri sürülen Emre Kırtan "Taksirle  ölüme  neden olma" suçundan 5  yıl  hapisle cezalandırıldı.

Adana da sabah namazına giden imam Agid Erzen e (22) çarpıp ölümüne neden olduktan sonra kaçtığı iddia edilen ve 20 gün sonra yakalanan Emre Kırtan(33) "Taksirle  ölüme  neden olma" suçundan 5  yıl  hapisle cezalandırıldı. "Suç delillerini gizlemek , tehdit ev suçu bildirmeme" suçundan yargılanan 5 kişi ise delil yetersizliğinden beraat etti.

ÇARPIP KAÇTI

Olay , 9 Eylül 2015 günü Öğretmenler Bulvarı nda meydana geldi. İddiaya göre Sultan Eyüp Camii nde imam olarak görev yapan Agid Erzen sabah namazını kıldırmak için elektrikli bisikletiyle evden çıktı. Erzen e bulvara geldiği sırada Emre Kırtan ın kullandığı içinde ağabeyi Mehmet Kırtan ın da bulunduğu otomobil arkadan çartı. Sürücü kaçarken imam hayatını kaybetti. Poliste kurulan özel ekip , kazayı Emre Kırtan ın yaptığını belirledi.

5 YIL HAPİS

Emre Kırtan tutuklanırken , suçu bildirmediği öne sürülen ağabeyi serbest bırakıldı. Kaza ile ilgili Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi ne dava açıldı. İlk duruşmada tahliye olan ve kusurlu olduğunu belirlenen ve Emre Kırtan yargılama sonucunda "Taksirle  ölüme  neden olma" suçundan 5 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =