‘Yerli tekno dev’ oldu 10 milyon cihazı gördü

Bilgisayar , tablet ve cep telefonu konusunda yerli bir  dev  haline gelen  Casper  , 2016 yılında hedef büyüttü. 25. yılını geride bırakan teknoloji firması bu süreçte 10  milyon  adetlik satış yaparken , 2016 yılı için hedefini ise 1 milyona ç

milliyet
0

Hanife Baş

Türk teknoloji markası  Casper  , 25’inci yılını 10  milyon  adetlik cihaz satışıyla geride bıraktı. Markanın geçen yıl sattığı cihaz sayısı ise 815 bin oldu.

Casper Pazarlama Direktörü Feray  karaman  , 25’inci yıllarında yakaladıkları bu başarıdan güç alarak , 50’inci yıla ulaştıklarında her iki kişiden birinin  Casper  markalı ürün kullanmasını hedeflediklerini söyledi.

Casper , 25 yılda birçok yeniliği de tüketicilerle buluşturdu.  karaman  , bu ilkleri şöyle aktardı: “İlk dönen tablet bilgisayar , 4 çekirdek işlemcili dizüstü bilgisayar , süper sessiz teknolojili masaüstü bilgisayar , dokunmatik ultrabook bunlar arasında. Ayrıca akıllı telefon pazarında yeni bir dönemin kapılarını açan 8 çekirdek hızına sahip ilk telefon  Casper  Via V8 ve ince akıllı telefon Via V10 modelini sektöre kazandırdık. Ayrıca Windows 10’a geçişi en hızlı yapan markalardan biri olduk” dedi.

Üretim kapasitelerine de değinen  karaman  , günde 5 bin adet bilgisayar üretebildiklerini , kişiye özel yıllık 3 binin üzerinde farklı özellikte bilgisayar geliştirdiklerini aktardı. Türkiye’nin her ilinde yer alan satış ve teknik servis noktaları olduğunu da dile getirdi.

1  milyon  hedefi

Feray  karaman  , 2015 yılını 280 bini akıllı telefon olmak üzere 815 bin adetlik cihaz satışıyla kapattıklarını da aktararak , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =